Soutěž o nejkrásnější kytku České republiky má za sebou 6. ročníků. Charakterizoval je boj za dekriminalizaci kuřáků a malopěstitelů marihuany. Podle Doležala je tento boj u konce. "Přehlídka konopí se pravděpodobně bude v podobném duchu konat dál, ale už by ji neměl pořádat společenský časopis, nýbrž někdo z konopného byznysu," píše Doležal v posledním čísle Reflexu.

Slavnostní vyhlášení výsledků 6. ročníku se uskutečnilo v pražském klubu Roxy a kavárně Nod. Večeru, jehož hlavní hvězdou mají být hvězdy ze Senegalu Afro-Nomad Sound a DJ Bourama, předcházel od 15 hodin workshop, na kterém bylo možno se přesvědčit, že "tráva" se nemusí jen kouřit.

Motiv na tričku, které se dalo na workshopu zakoupit
Motiv na tričku, které se dalo na workshopu zakoupit
Autor: Josef Šťastna

Ale slabý zájem veřejnosti naznačoval, že většina členů subkultury raději sedí někde v klidu s jointem, než aby vážila cestu mrazivou Prahou na zmíněný workshop.

"Trávu kouřím i pěstuju, a se současným přístupem policie jsem spokojený, už tu není žádná šikana. Jestli mi něco vadí? Nechápu lidi, co se zkouří a sednou do auta. Hulit a řídit by se prostě nemělo," shrnul své pocity třiadvacetiletý Jarda.

Více milovníků "trávy" a DJ Trávy přijde do Roxy určitě na večerní párty, kde se snad objeví také český marihuanový guru JXD se svou novomanželkou Alex (25), která v současné době pracuje na diplomové práci s názvem Marihuana a sex...

VÍTĚZNÉ FOTOGRAFIE 6. ROČNÍKU NAJDETE ZDE!

Fotogalerie
8 fotografií