Právě organizaci, která za sedm let pomohla více než sedmi stovkám dětí, se Blesk věnuje celý prosinec v projektu Srdce pro vás. Mladým lidem nabízí šest různých možností. Jednou z nich je i projekt, do kterého se přihlásila mladá studentka Belinda z dětského domova Zvíkovské Podhradí na Písecku. Ta nyní studuje poslední ročník střední školy obor sociálněprávní činnost a v červnu ji čeká maturita. Pokud se nedostane na vysokou školu, bude muset dětský domov opustit.

S organizací přišla do kontaktu před rokem. „Její pracovnice přijely za námi a představily nám projekt Rozhled, na jehož začátku jsem si sestavila svůj první životopis,“ popisuje Belinda první setkání s kariérní poradkyní.

„Povídaly jsme si, abych si ujasnila své priority, co bych jednou chtěla skutečně dělat,“ řekla dívka, která měla možnost absolvovat i simulovaný pracovní pohovor.

„Vyzkoušela jsem si, jak reagovat na různé otázky a jak zvládnu na pohovoru i nějaký nátlak. Bylo to hodně přínosné,“ řekla Belinda a dodala, že se dozvěděla i to, jak se na skutečný pohovor obléknout a jak na něm vystupovat.

Při škole dělá hostesku

Díky organizaci Nadání a dovednosti se zúčastnila i skutečného pohovoru a získala při studiu brigádu jako hosteska. „Chodím tam dodnes. Účastním se firemních akcí, pomáhám při dětských oslavách,“ vypráví Belinda.

Zkoušela zaujmout 15 prcků najednou

Belinda se zúčastnila i třídenního pobytu v Praze, kde pro ni organizace zajistila různé stáže. „Nejprve jsem byla v pečovatelském domě. Provedli mě tam a vysvětlili, co se očekává od člověka, který by u nich chtěl pracovat. Mohla jsem si udě

lat vlastní pohled, jestli je to pro mě vhodná práce,“ popsala studentka. Nadšena byla pak hlavně z další stáže. „Vzali mě do školky, kde byly tříleté děti. Učitelka mi dovolila hrát s dětmi různé hry a zkoušela jsem, jestli jich zvládnu zaujmout třeba patnáct najednou,“ popisuje Belinda. „Pokud bych nešla příští rok na vysokou, chtěla bych pracovat s dětmi,“ ujasnila si dívka.

Co organizace nabízí?

Jaké projekty si mohou mladí lidé zvolit?

Rozhled Zaměřeno na volbu kariéry, rozvoj nadání a osamostatnění se a uplatnění se na trhu práce.

Tvoje šance Pro studenty s ambicemi jít na vysokou, podnikat či se stát odborníkem v technologických oborech.

London Job & Fun Tříměsíční pobyt v Londýně, kde děti z dětských domovů pracují v gastronomii a studují angličtinu.

Burza práce Zaměstnavatelé nabízí volné pracovní pozice pro studenty a absolventy. Můj byt Mladým lidem do nového bydlení dodává organizace vybavení dle možností.

Kulinary Studenti gastronomie si můžou zkusit stáž v pražských restauracích na nejvyšší úrovni

Kontakt:

Nadání a dovednosti o. p. s.

Adresa: Hradčanská Office Center, Milady Horákové 116/109, Praha 6, 160 00.

Telefon: 724 852 238

E-mail: info@nadaniadovednosti.cz

Web: www.nadaniadovednosti.cz

Fotogalerie
22 fotografií