Komu chceme pomoci?

Zatímco v minulých letech jsme se zaměřovali téměř výhradně na pomoc dětem a jejich rodinám, oblasti pomoci se v rámci projektu Blesk Srdce pro vás zásadně rozšíří. Zároveň chceme pomoci v orientaci mezi nadacemi a organizacemi v Česku, které pomáhají lidem v nejrůznějších oblastech. S jakými tématy a příběhy se můžete na stránkách Blesku a na Blesk.cz potkávat? Komu například chceme pomáhat?

  • Ohroženým či týraným dětem,
  • rodinám v hmotné či sociální nouzi, například matkám samoživitelkám
  • vážně nemocným dětem a dospělým,
  • handicapovaným, včetně lidí s mentálním postižením či s duševním onemocněním,
  • seniorům v problémech
  • a mnoha dalším potřebným!

 

Slovo šéfredaktora

Radek Lain, šéfredaktor deníku Blesk:

Desítky milionů vybraných korun. Na konkrétní pomoc. A konkrétním lidem.

Sedm let se deník Blesk se sobě vlastní svědomitostí a důsledností snažil přes projekt Srdce pro děti zkvalitnit život těm, kteří nemají sílu a možnosti pomoci si sami. Nemocným dětem. Jejich starostlivým rodičům, prarodičům…

Dnešním dnem spouštíme nový projekt – Blesk srdce pro Vás! Na stránkách Blesku a na webu Blesk.cz budeme nadále zveřejňovat příběhy dětí. Nově také dospělých, seniorů. Těch, kteří chtějí žít plnohodnotný život. Ale nemohou. Ať už z jakéhokoliv důvodu.

Nemůžeme podpořit všechny, kteří pomoc potřebují. Můžeme pomoci vybraným jednotlivcům. A ty ostatní navést směrem, kterým je třeba.

Blesk má srdce na Vaší straně.

 

Slovo Nadačního fondu J&T

Mgr. Marie Oktábcová, ředitelka Nadačního fondu J&T:

„V České republice je na tisíce neziskových organizací. Nadační fond J&T už přes deset let pečlivě vybírá a finančně podporuje ty, které pomáhají na správném místě profesionálně a peníze investují do kvality služeb pro své klienty. I vy si můžete vybrat, koho chcete podpořit. Nasypat peníze do kasičky „na pomoc dětem z dětského domova nebo opuštěným pejskům“ je vždycky trochu loterie. Díky projektu Blesk Srdce pro vás můžete pomáhat adresně. A Nadační fond J&T ručí za to, že peníze půjdou do posledního haléře lidem, kteří to nejvíce potřebují a jejichž příběhy najdete na stránkách Blesku.“

 

Zapojte se a pomáhejte i vy! 

Děkujeme, že se k pomoci lidem, o kterých Blesk píše, pravidelně připojujete i vy.  I projekt Blesk Srdce pro vás znamená možnost pomoci. Jak se k ní můžete připojit?

Vzal vás příběh v novinách za srdce? Chcete pomoci konkrétnímu člověku, rodině nebo konkrétní neziskové organizaci?

Pošlete dárcovskou SMS ve formátu DMS SRDCEPROVAS na telefonní číslo 87 777.

Cena 1 SMS je 30 Kč. Více na www.darcovskasms.cz

Můžete poslat dar převodem z účtu na dárcovské konto 0002160016/5800 projektu Blesk Srdce pro vás (je vedené pod Nadačním fondem J&T).

Teď to hlavní! Váš dar poputuje VŽDY té organizaci a těm konkrétním lidem v příbězích, které Blesk zveřejní. Půjde tedy na pořízení služeb či konkrétních věcí právě tomu člověku, kterému je opravdu posíláte! Platba je přiřazena konkrétním zveřejňovaným příběhům dle aktuálního měsíce.

Nebojte se, v novinách i na webu budeme v článcích vždy uvádět a opakovat přesný návod pomoci.

 

Jak to funguje?

Co najdete na stránkách deníku Blesk

Každý měsíc se na stránkách Blesku a na Blesk.cz věnujeme jednomu vybranému palčivému tématu.

* Blesk Srdce pro vás přináší vždy minimálně jeden velký příběh měsíčně. Jeho součástí bude i popis toho, co by konkrétním lidem mohlo usnadnit život. Pomoci jim tak můžete prostřednictvím Blesku i vy.

* Ukazujeme užitečné. Představíme vybranou neziskovou organizaci, která se tímto tématem zabývá, aktivně pomáhá, stará se o klienty. Její výběr vždy provádí po důkladném zkoumání Nadační fond J&T a věřte, že zvolí vždy jen skutečně dobře fungující a nápomocnou organizaci. Představíme její fungování, lidi, kteří v ní pracují, prostory, kde pomáhají…

* Blesk Srdce pro vás chce pomoci i v tom, aby se o konkrétním problému vědělo, přineseme tedy zkušenosti lidí z oboru, odborníků, včetně například chatů se čtenáři.

* Samozřejmě se budeme po čase vracet k příběhům a jednotlivým organizacím, abyste viděli konkrétní dopad vaší pomoci. I to, co se změnilo.

 

S kým spolupracujeme?

Deník Blesk se spojil se silným a velmi zkušeným týmem Nadačního fondu J&T, který v Česku působí už od roku 2004. Nadační fond má přesná kritéria výběru organizací, které podpoříme. Základem výběru je odborné zázemí, schopnost využít nabízenou pomoc efektivně či spolehlivost!

 

Máme nový web

Stačí jen kliknout

Všechny informace, příběhy, kontakty, možnosti pomoci či představení nadací v charitativním celoročním projektu Blesku Srdce pro vás najdete na našem novém webu na Blesk.cz. Stačí kliknout na www.srdceprovas.cz. Blesk během roku pomáhá v mnoha dalších projektech, které mají smysl, jdou na dobrou věc, mohou někomu změnit či vylepšit život, nebo prostě jen udělat radost. Tyto projekty najdete také na této stránce www.srdceprovas.cz.