Psala se 14. minuta, když se do souboje o balon přimotal sudí Probert. V tu chvíli, jako by se ocitl uprostřed koridy a čelil nebezpečným atakům dvou rozzuřených býků. Z jedné strany do něho zajel wiganský záložník Ben Watson, z druhé ho sestřelil Steve Sidwell z Fulhamu.

Hráče z legrace vyloučil

Během vteřiny se rozhodčí skácel na zem, kde se v bolestech svíjel na trávníku. Když naříkal ležící na břiše, ještě stačil fouknout do píšťalky, aby si přivolal pomoc. Utkání bylo na několik minut přerušeno, Proberta si vzali do rukou lékaři.

Přesto zůstal rozhodčí nad věcí, z kapsy vytáhl červenou kartu a z legrace ji ukázal oběma tvrdým hochům. Ti se na sebe smáli, ukazovali jeden na druhého a navzájem na sebe sváděli vinu. Nakonec se dal čtyřicetiletý arbitr do kupy, postavil se na nohy a utkání dopískal.