K explozi pod železničním mostem v pátek vyjížděly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka k tomu uvedl, že měl vybuchnout barel s neznámou látkou. „Pravděpodobně výbuch zbytků hořlaviny,“ dodal.

Událost, která změnila život rodině mladého filmaře, stále šetří policie. „S největší pravděpodobností k výbuchu došlo v okamžiku, kdy tři lidé rozřezávali plechové barely“ řekla v pátek Blesku mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Na webu, kde je sbírka umístěna se uvádí, že k výbuchu došlo při manipulaci s rekvizitami. 

Jedním z lidí, kteří se při výbuchu zranili, byl právě Lukáš. Kromě toho, že ho exploze připravila o nohu, utrpěl vážně popáleniny v oblasti obličeje a pořád bojuje o život v nemocnici.

Jeho rodina a přátelé pomocí sbírky chtějí pomoci rodině, která ze dne na den přišla o příjmy. Lukáš je otcem čtyřletého syna a v prosinci s manželkou očekávají narození dalšího potomka. „Vybrané peníze budou použity na léčbu, případnou protézu a následné rehabilitace, péči o děti a zajištění základních potřeb,“ stojí na webu Donio.cz, kde se už vybralo přes půl milionu korun.

Fotogalerie
50 fotografií