Budova vznikla mezi roky 1871 a 1874 a od začátku sloužila pro poštovní služby. Její první zásadní přestavba byla v letech 1896 až 1899. Další významnější úpravou prošla v letech v 1912 a 1920 až 1921. V letech 1996 až 1999 stavbaři v objektu udělali generální rekonstrukci. V roce 1998 byla prohlášena za kulturní památku.

Praha ztratila zájem

V rámci nového tendru už také Česká pošta nebude budovu v Jindřišské nabízet v balíčku s budovou v Moravské ulici a pražský magistrát již také nebude mít možnost nejvyšší nabídku dorovnat.

„Po úterním jednání dozorčí rady bude připravena dokumentace k výběrovému řízení, které by mělo být vyhlášeno v řádu týdnů. Minimální cena nemovitosti je stanovena na 1,538 miliardy korun,“ uvedl Vitík. V rámci minulého pokusu o prodej obálkovou metodou se do výběru nikdo nepřihlásil a pražský magistrát oznámil, že již o budovu hlavní pošty nemá zájem.

V případě úspěšného prodeje se zaměstnanci z centrální budovy přestěhují do jiných nemovitostí České pošty v Praze, například do prostor v Olšanské ulici, na Ortenovo náměstí nebo na ulici Milady Horákové.

Poslední rok existence

V případě úspěšného prodeje bude pobočka v Jindřišské ulici v provozu maximálně 12 měsíců od prodeje budovy. Během této doby Česká pošta zajistí v dochozí vzdálenosti od stávající pobočky adekvátním způsobem dostupnost poštovních služeb, které budou moci v budoucnu klienti využívat.

Fotogalerie
22 fotografií