Událost se stala kolem 05:00 na 12. kilometru ve směru na Brno. Při srážce však části havarovaných vozů odlétly do protisměru, kde do nich narazila další auta. „Hasiči dostali informaci, že na dálnici je havarovaný kamion, kterému se rozsypal náklad. V současné chvíli je tam soukromá firma, která odváží vraky vozidel a provádí úklid komunikace,“ řekla po 8:30 mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková.

Další komplikace podle ní vznikla na 14. kilometru, kde byl odstaven kamion kvůli úniku nafty. „Ještě u toho zasahujeme, máme tam kontejner na přečerpávání ropných látek,“ dodala mluvčí.

Kolem 08:00 se kolona ve směru na Prahu táhla od místa nehody zhruba ke 29. kilometru D1. V opačném směru byla kolona aut zhruba k šestému kilometru. Zhruba v 8:30 se podařilo obnovit provoz ve směru na Brno, v opačném směru pak o pár desítek minut později.

Řidiči musejí kvůli nehodě na dálnici počítat s hustším provozem v okolních obcích. Například v Říčanech byla ráno tradičně zácpa nejen na frekventované silnici 101 vedoucí k dálnici, ale i na menších silnicích a v ulicích města. Motoristé tam zajížděli při hledání alternativních tras pro cestu do Prahy. Na objízdné trasy mimo dálnici byly odkláněny také autobusy. Linkový autobus do Tábora u nehody uvízl, uvedla na twitteru Pražská integrovaná doprava.

Fotogalerie
12 fotografií