TSK po celou dobu pandemie, podobně jako jiné instituce, pracuje bez omezení a pokračuje v plánech pro letošní sezonu, které se týkají i cyklostaveb. V průběhu května zahájí několik staveb nových cyklotras. „Podporou aktivní dopravy plníme to, co jsme Pražanům slíbili při schválení Plánu udržitelné mobility v květnu 2019. Cyklistická infrastruktura je zapotřebí v každém moderním a zdravém městě. V současné době, kdy je jízda na kole jedna z mála povolených volnočasových aktivit, to platí dvojnásob,“ uvedl k tomu náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Rokytka v novém

Pravděpodobně nejnáročnější stavbu má TSK již za sebou. „Od loňského roku jsme pracovali na výstavbě nového úseku cyklostezky A26 zvané Rokytka pod mostem v ulici Čuprova. Kromě trasy pro cyklisty se tu upravilo i koryto řeky a opravili jsme ochranné a opěrné zdi. Dokončenou stavbu přebíráme v průběhu května 2020 a celkové náklady dosáhly 48 milionů korun,“ přibližuje Jozef Sinčák, generální ředitel TSK.

Nové úseky se začnou stavět během května

V uplynulých dnech začaly také práce na cyklostezce A21 podél modřanské ulice K Dolům mezi křižovatkami ulic Dolnocholupická a Na Havránce. Bude tady nový asfaltový povrch a osvětlení. V květnu začne stavba propojení vyhlídkové trasy Pražačka s cyklostezkou A25 v ulici Pod Krejcárkem, rovněž začne stavba nového úseku cyklostezky podél Vinořské ulice nebo nový úsek z Dolních Břežan do ulice K Břečkám.

Z Modřan na Zbraslav po objížďce

Rekonstrukce a rozšíření čeká i páteřní cyklostezku A2 z Modřan do Zbraslavi. Práce zde budou probíhat na čtyřech úsecích poblíž Radotínského mostu. „Z důvodu bezpečnosti budeme muset cyklotrasu A2 v oblasti pod Lahovickou estakádou uzavřít. Po dobu stavby tu ale zbudujeme dočasnou objízdnou trasu v prostoru mezi Vltavou a cyklostezkou a zachováme i napojení na závěsnou lávku přes Vltavu,“ upřesnila jednu ze staveb Barbora Lišková, tisková mluvčí TSK. Kompletní rekonstrukce všech konstrukčních vrstev na této stezce vyjde na necelých 30 milionů a práce potrvají zhruba devět měsíců.

Fotogalerie
24 fotografií