Ve Stromovce budou kompletně vyměněny povrchy cest na severním svahu nad Šlechtovou restaurací, které jsou nyní asfaltové a velmi poničené. Asfalt nahradí takzvaná odseková dlažba. Práce budou trvat podle dokumentu 110 kalendářních dní. Smlouvu s firmou musí na základě usnesení radních úředníci uzavřít za město do konce října. Do 14 dnů od nabytí účinnosti smlouvy předá město staveniště stavebníkům.

Stavební práce na Šlechtově restauraci by měly skončit do konce roku a veřejnosti by se měla otevřít příští rok. Náklady na její opravu jsou přes 120 milionů korun. Budova vznikla v 17. století jako barokní letohrádek. Restaurace zde byla od 19. století, naposledy ji vedl Antonín Šlechta, za kterého fungovala do druhé světové války. Následně byla znárodněna.

Kontroverze v uplynulých týdnech vzbudilo výběrové řízení na provozovatele restaurace. Vyšlo totiž najevo, že menšinovým spolumajitelem Vinohradského pivovaru, který řízení společnosti Obecní dům vyhrál, je kandidát Prahy sobě do pražského zastupitelstva Matěj Turek. V komisi, která pivovar doporučila, seděli navíc tři lidé z Prahy sobě, resp. Prahy 7 sobě, z celkových pěti členů. Magistrát doporučil vyhlásit nový tendr.

Fotogalerie
4 fotografie