„Pro zachování kontinuity jsme v prvních měsících ponechali v čele pana Smolku a čekali, zda najdeme společnou řeč nad strategií, způsobem, jak firma fakticky vykonává své povinnosti, i v informování a vztahu k Pražanům a samotným zaměstnancům TSK. To se nestalo, a proto do čela této společnosti navrhujeme profesionálního manažera, který v minulosti již jasně prokázal, že umí věci v jemu svěřené firmě měnit k lepšímu,“ uvedl ve čtvrtek Scheinherr. Tytéž důvody podle zdroje ČTK zazněly i na pátečním jednání dozorčí rady.

Na Smolkovo místo v tříčlenném představenstvu dozorčí rada zvolila Sinčáka, který stál v letech 2013 až 2018 v čele Českých aerolinií. Rada představenstvu zároveň doporučila, aby jej na svém příštím zasedání zvolila svým předsedou. Představenstvo může Sinčáka následně uvést do funkce generálního ředitele TSK. Kdy představenstvo zasedne, zatím není jasné.

Smolka se do čela společnosti dostal v roce 2017. Ve vedení firmy nahradil tehdejšího šéfa Ladislava Pivce, který byl odvolán poté, co kvůli zakázkám zasahovala na TSK policie. 

Změny v dozorčí radě

Současné vedení Prahy provedlo v dozorčí radě společnosti v uplynulých měsících několik změn. V březnu byl například odvolán člen rady a někdejší místostarosta Prahy 8 Matěj Fichtner (ANO) a Jiří Tumpach (za ANO). Naopak zvolen do rady byl naposledy radní Prahy 7 Ondřej Mirovský (Zelení).

Magistrátní koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) postupně mění členy orgánů městských společností. Změny se dotkly například dopravního podniku, kde byl vyměněn i generální ředitel, Pražských služeb nebo firmy Pražská vodohospodářská společnost.