Do dvou let by v ideálním případě mohl stát na Proseku nedaleko vstupu do metra čtyřpodlažní parkovací dům. Rezidentům by tak odpadly starosti s tím, kde zaparkovat svůj automobil na sídlišti. „Realizace parkovacího domu nám umožní řešit dopravu v klidu v nejzatíženější části Proseka. Deficit parkovacích stání v ulici Jablonecká a Prosecká je více než 150 aut,“ uvedl radní pro dopravu Tomáš Holeček.

Z plánovaných 378 parkovacích míst bude určeno 160 pro nákupní centrum. Městská část získala stavební povolení, po čtyřech letech tak bylo dokončeno povolovací řízení. „Nyní začínáme dávat dohromady zdroje financování a v příštím roce bychom chtěli začít s realizací stavby,“ doplnil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík.

Praha 9 řeší také problémy s úklidem chodníků:

Video
délka: 01:08.99

Obyvatel Prahy 9 o nepořádku na chodníku v Jablonecké ulici Daniel Vitouš

Peníze z EU 

Radnice se pokusí sehnat peníze z cizích zdrojů, část peněz by mohla získat z dotací EU. Cena za měsíční parkování pro rezidenty se bude odvíjet podle toho, kolik se podaří městské části získat peněz na stavbu. Pokud by radnice sehnala většinu nákladů z cizích zdrojů, rezidenti by za měsíc stání mohli platit částku v řádu několika set korun, myslí si Portlík.

Městská část koupila potřebné pozemky pro stavbu. Kvůli tomu, že je Billa vlastníkem příjezdových cest, musela radnice vést jednání s obchodním domem o způsobu realizace stavby a část míst tak připadla i obchodnímu domu.