Mladou šelmu našli lidé v úterý ráno ve Vraném nad Vltavou. Kolem 5:00 hodin se nacházelo u mateřské školy, o hodinu později pak na zahradě rodinného domu. Tady odchytová služba pomocí uspávací pistole zvíře znehybněla a předala majiteli k odvozu.
„Z naší strany byly do pátrání zapojeny hlídky z obvodních oddělení a dopravního inspektorátu. Nikdo nebyl během pobytu zvířete na svobodě zraněn nebo jsme zatím žádnou takovou informaci neobdrželi,“ uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková. V souvislosti s celou událostí začalo probíhat policejní vyšetřování. Panuje totiž podezření, že někdo neoprávněně vnikl na pozemek zooparku a poničil klec, ve které puma přebývá.
Vystrašené zvíře v předchozích dnech pobíhalo někde po lesích na západě Prahy. „Pumu zahlédla naše sousedka při procházce se psem. Utekla, protože se bojí. Teď je zalezlá někde v mlází a hledáme ji. Klec musel poškodit neznámý pachatel,“ uvedl během hledání ředitel zooparku Tomáš Machač.
Maxík vypadá podobně jako jeho kamarádka Isidor:

Během pátrání existovaly obavy, jestli ztracené mládě dokáže přežít ve volné přírodě. „Pokud puma umí lovit potravu, má velké šance na přežití. Lokalita, ve které se nyní nachází, je podobná přírodě severní Ameriky, kde se pumy běžně vyskytují. Šance je tedy značná. Potravou by pro ni mohli být zajíci nebo srny,“ prozradila mluvčí pražské zoo Alena Šteffelová.
Zoopark Zvole představuje lidem život exotických zvířat, zdůrazňuje rozdíly života v přírodě a v zajetí. Lidé se v zooparku také dozvědí o možnostech ochrany těchto zvířat.
Z této klece Maxík utekl:

VIDEO: Podívejte se, jak to vypadá v zooparku ve Zvoli.
GALERIE: Zoopark ve Zvoli postrádá mládě pumy.