„Karty Opencard je nutné vracet, neboť je tato povinnost zakotvena ve všeobecných obchodních podmínkách. Karta je majetkem města, nikoli klienta, proto je nutné kartu vrátit,“ sdělil mluvčí Hofman. 

Novou Lítačku si můžete objednat přes internet a pak si ji vyzvednout za 100 korun na úřadě nebo si ji nechat zdarma poslat poštou. I v tom případě ale musíte starou Opencard odevzdat.

Pokud nepotřebujete o vrácení karty potvrzení, může ji odevzdat také na pobočkách dopravního podniku. Potvrzení ale vydají jen informace na úřadě ve Škodově paláci.

Dolínek: Nesmíme lidi buzerovat

Povinnost vracet Opencard překvapila primátorčina náměstka pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD).

„O takovéto povinnosti slyším poprvé, ale myslím si, že musíme najít jinou cestu, než je buzerace lidí v této věci. Budu o tomto tématu jednat s paní primátorkou, která má tuto oblast na starosti,“ řekl pro Blesk.cz.

Držitelů Opencard bylo zhruba 1,2 milionu, letos končí platnost asi půl milionu karet. Lidé se pak musí rozhodnout, jestli chtějí novou, zelenou plastovou kartičku, nebo třeba papírový kupon. Do budoucna magistrát slibuje také možnost mít časový kupon na MHD nahraný v aplikaci v telefonu.

Za vývoj a pořízení nové karty na pražskou hromadnou dopravu Lítačka zaplatilo město 8,2 milionu korun, její měsíční provoz vychází na 4,4 milionu. Podle opozice je tak karta stejně drahá jako kritizovaná Opencard.

Fotogalerie
6 fotografií