Pořadatelé nabízeli vstupné na jednotlivé dny, na dva víkendové dny nebo na celé tři dny. Páteční a nedělní vstupné bylo za 790 korun, sobotní za 990 korun, třídenní lístek stál 1990 korun. V nabídce byla i třídenní sběratelská vstupenka za 2190 a VIP za 4990 korun; ty se podle pořadatelů vyprodaly již několik měsíců předem.

Pražské O2 Universum bylo od pátečního odpoledne v obležení fanoušků zmíněných žánrů. Mnozí přijížděli městskou dopravou převlečeni za své oblíbené hrdiny - nejvíce snad bylo vidět na eskalátorech metra hrdiny z oblíbené ságy Hvězdné války či Supermany a jejich ženské protějšky. V místě setkání se pak ti s nejpropracovanějšími kostýmy a líčením ochotně nechali fotit dalšími návštěvníky.
Video
délka: 03:06.92

Comic Con 2020 D. Pavlov, Comic-Con, HBO, Warner Bros

Ti přicházeli na besedy, tvůrčí dílny, autogramiády nebo focení, zkoušeli si simulaci řízení kosmické lodi nebo si prohlíželi velké modely postav a vesmírných lodí z Hvězdných válek. Vystoupila řada cosplayerů, tedy těch, kdo se věnují kostýmovým hrám (cosplay). Za cosplay se označuje kostým, v němž se daný člověk snaží vypadat jako nějaká postava z fantasy či sci-fi příběhu, hodně rozšířené pak jsou kostýmy a cosplay postav z anime, mangy nebo videoher.

Přišel i Kocour nebo Gimli

S diváky diskutoval i Danny John-Jules, kterého čeští diváci znají jako Kocoura z britského seriálu Červený trpaslík. V sobotu se představil herec John Rhys-Davies, představitel trpaslíka Gimliho z filmové série Pán Prstenů, nebo Ron Perlman, který ztvárnil na filmovém plátně komiksového Hellboye. Vzpomínal na natáčení v Praze, kterou si velmi oblíbil, a svým vyprávěním prokládaným velmi jadrnými výrazy nadchl své tuzemské fanoušky.

Comic-Con se zaměřuje na filmy, seriály, hry, komiksy a knihy především v žánru sci-fi, fantasy a horor. V Česku se konal poprvé, v zahraničí má v mnoha městech dlouhou tradici. První ročník se konal v USA v roce 1970 a během let se rozrostl na významnou akci.

Fotogalerie
23 fotografií