„Dražba pozemků je vyvrcholením táhnoucích se soudních sporů a 18 let trvajícího konkurzu Českomoravské agrární společnosti, která patřila do skupiny bývalého předsedy Českomoravského fotbalového svazu Františka Chvalovského,“ uvedla společnost Gavlas. Elektronická dražba se uskuteční na portálu www.elektronickedrazby.cz, zájemci se mohou zapojit z celého světa.

Podle společnosti jde o velmi lukrativní pozemky vhodné pro rezidenční projekt. Tři čtvrtiny pozemku jsou podle společnosti Gavlas vedeny jako zastavitelné území obytné, zbývající část je vhodná pro areál rekreační potřeby. Převážná část pozemků je nyní porostlá neudržovanou zelení.

Chvalovský je znám jako dlouholetý šéf českého fotbalu, ale i jako majitel rozsáhlého potravinářského impéria, jehož podnikání vyústilo ve vleklou kriminální aféru. Chvalovský začal podnikat v roce 1990, kdy založil firmy Bohemia Fleisch a Reality Trading. Obchodoval s chmelem, masem, pivem, realitami a se sportovními potřebami. Působil ve více než dvaceti firmách, jednou z nich byla i Českomoravská agrární společnost (ČAS), jejímž spolumajitelem se stal v roce 1993. ČAS mimo jiné ovládala největší skupinu vlastníků zpracovatelů masa firmu Satrapa a Jihočeské pivovary. Po roce 2000 se Chvalovského podnikatelské impérium rozpadlo.

Podle obžaloby Chvalovský koncem 90. let s dalšími čtyřmi lidmi způsobil Komerční bance škodu 1,5 miliardy korun. Údajně předstírali, že půjčené peníze chtějí na financování svých obchodů, platili jimi ale především své předchozí dluhy. Všichni obžalovaní vinu popírali. Městský soud v Praze původně Chvalovskému v červnu 2011 uložil desetiletý trest vězení, odvolací pražský vrchní soud však tento rozsudek zrušil a kauzu vrátil k dalšímu projednání. Městský soud pak byl v roce 2013 nucen trestní stíhání na základě novoroční amnestie prezidenta Václava Klause zastavit.

Fotogalerie
7 fotografií