„Jak se cítíte?“ zazněla otázka na začátku večera, zatímco všichni seděli v kruhu, někteří na židlích, jiní na vozíčku. Dřevěné vejce postupně vystřídalo dlaň každého, který se ujal slova. „Cítím se smutně. Doufám, že na konci večera budu šťastnější,“ prozradila v úvodu Katka, která chodí na akci pravidelně.

Po šesté hodině večerní tak započal večer doteků. „Představte si, že jste motýl, který poletuje kolem květin,“ zaznělo a do rytmu hudby s lehce roztaženýma rukama začali lidé kolem sebe tančit, a přitom se letmo dotýkat. Každá další lekce se stupňovala.

Od takřka nechtěných dotyků se návštěvníci večera připravili až na doteky vědomé. Jednou z posledních částí večera byla hra s kostkami. A nejen tak ledajakými. „Na jedné kostce máte část těla, na druhé určitý druh doteku,“ začala popisovat jedna z průvodkyň večerem Kateřina, bez které by projel Dotkni se mě nevznikl.

Video
délka: 00:11.03

Akce Dotkni se mě byla v přítmí. Blesk.cz

Po hodu kostkou si tak lidé mohli zažít nejen dotyk něžný, ale také mateřský nebo léčivý. Po dlaních přišly na řadu i další propriety. Změna kostek tak oživila prožitek přijímajících, kteří se mohli zasnít například u šimrání jemnými peříčky nebo hedvábím.

„A jak se cítíte teď?“ ozvalo se po třech hodinách nabitého večera, kdy se utvořil kroužek již na podlaze na matracích. „Cítím se jako potůček… O něco šťastnější, ale ne úplně šťastná,“ prozradila na konci večera návštěvnice Katka.

Pokud vás akce zajímá, podívejte se na facebookové stránky Dotkni se mě.

Fotogalerie
9 fotografií