Velké množství tabáku a cigaret objevili celníci v zavazadlech 23letého cizince a 22leté cizinky, kteří cestovali společně na pravidelné lince z Dubaje ve Spojených arabských emirátech přes ukrajinský Kyjev do Prahy.

Před necelým týdnem zadrželi Čechy na letišti v Řecku, když pašovali drogy:

Video
délka: 01:56.73

V Řecku zadrželi dva Čechy kvůli drogám. FTV Prima

„Celníci si při běžné kontrole u dvou cestujících všimli velkého množství zavazadel,“ sdělila mluvčí Celního úřadu Praha-Ruzyně Šárka Miškovská.

Na téměř dvě stovky balení tabáku Al Fakher a 800 kusů cigaret Marlboro pašeráci potřebovali 11 cestovních tašek a jeden batoh.

Oba cizince předali celníci policii a navrhli zahájení trestního stíhání pro podezření z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné platby.

Více případů

Aktuální případ není ojedinělý. Loni během září například celníci na letišti v Praze zadrželi dva cizince letící opět z Blízkého východu do Prahy. Jeden pašoval 60,5 kilogramu tabáku do vodních dýmek a druhý zase přes 15 tisíc cigaret Marlboro Gold. Únik na cle a daních v prvním případě činil více než 160 tisíc korun a ve druhém případě zhruba 76 tisíc korun.

I v předchozích letech zajistili pražští celníci několikrát pašeráky s desítkami kilogramů tabáku do vodních dýmek na leteckých linkách z Blízkého východu nebo zemí bývalého Sovětského svazu. V roce 2012 dokonce odhalili na ruzyňském letišti zásilku tří tun tabáku z Dubaje, u které by škoda na dani dosáhla čtyř milionů korun.

Fotogalerie
10 fotografií