Skupina recesistů se snaží nejen šokovat, ale také pobavit. „Chceme lidem ukázat, že se dá veřejná doprava využít nejrůznějšími způsoby,“ zmínil Vítek, který je jedním z členů Děsíru.

Děsír neboli Děti sídlištní recese oživují Prahu nejrůznějšími aktivitami už několik let. Pro letošní měsíc si skupina vybrala právě cvičení jógy.


Po rozcvičení na Václavském náměstí vyrazili do tramvaje číslo 11. Zadní vůz se během tří zastávek vylidnil. Cestující sledovali recesisty vyděšeně a s protáčením očí si je fotografovali. „Jsou to blázni,“ zmínila cestující, která po chvíli vystoupila.

Část recesistů se k Děsíru přidala poprvé. „O akci jsem se dozvěděla od kamaráda, který se o ní dozvěděl díky Facebooku,“ zmínila Hanka, která se snažila udržet na jedné noze, zatímco se tramvaj kodrcala do kopce.

Video
délka: 00:18.86

Recesisté necvičili pouze v tramvaji, ale i ve vestibulu metra a v soupravě... Eva Fornálová

Po cestě tramvají se skupina přesunula do stanice metra Želivského. Právě v podzemí přijali cestující recesisty s nadšením. Nastalo fotografování, natáčení, ale i vtipné poznámky. Po chvíli se celý vagon usmíval od ucha k uchu.

Celou akci ukončili pozdravem slunci v metru, ze kterého vystoupili ve stanici Můstek. „Tak zase za měsíc třináctého,“ rozloučili se společně recesisté, kteří se díky akci na Facebooku viděli z velké části poprvé.

Podívejte se na recesisty v metru:

Fotogalerie
19 fotografií