Stavbu prodloužené trati z Modřan na Libuš zahájil dopravní podnik (DPP) loni v dubnu. Trať bude měřit 1,7 kilometru a vyjde na 304,17 milionu Kč. Naváže na stávající obratiště Sídliště Modřany, odkud povede podél ulice Generála Šišky k sídlišti Libuš a křižovatce s Novodvorskou ulicí. Po Novodvorské ulici povede k plánované stanici metra D Libuš. Nynější smyčku v Modřanech podnik bourat nebude a v budoucnu ji využije při výlukách a jiných mimořádnostech v provozu.

Tramvajová linka číslo 17 nebude končit na Sídlišti Modřany, jako je tomu nyní, ale pojede až do zastávky Libuš. Na trase přibudou zastávky Hasičská stanice Modřany, Observatoř Libuš, Sídliště Libuš a Libuš.

Autobusy

Vznikne nová autobusová linka číslo 126, která pojede ze zastávky Koleje Jižní Město přes Chodov, Donovalskou a Brechtovu na Háje a dále do Křeslic a směrem do Uhříněvsi, kde bude končit u tamního nádraží. Zkrácenou trasu bude mít linka 213, která nepojede k uhříněveskému nádraží, ale skončí na Jižním Městě. Zrušena bude linka číslo 165.

Upravenou trasu bude mít i linka 122, která pojede až do Křeslic, a část spojů na lince 139 nebude končit v Komořanech, ale pojede přes Závist a Zbraslavské náměstí na Sídliště Zbraslav. Trasa se změní rovněž lince číslo 154, která nově z Hájů nepojede na Chodov, ale na Opatov a do Hrnčíř a bude končit na zastávce Sídliště Libuš. Linka 197 pojede nově z Chodova na Roztyly, autobus 246 pojede ze Zbraslavského náměstí k Poliklinice Modřany a linka 247 bude končit v zastávce Zbraslav, která se nyní jmenuje Na Drahách.

Fotogalerie
5 fotografií