Praha 10 je podle počtu obyvatel po Praze 4 druhou největší pražskou městskou částí, žije v ní zhruba 110 000 lidí. Tvoří ji celé Vršovice a části katastrálních území Strašnice, Malešice, Záběhlice, Michle, Vinohrady, Hrdlořezy, Hloubětín a Žižkov. Od loňského listopadu městské části vládne koalice Společně pro Prahu 10 (ODS a TOP 09), místního uskupení Vlasta a STAN s KDU-ČSL.

Rekonstrukce

„Velký projekt Prahy 10 bude znamenat opravu budovy z 60. let, která již několik let přesluhuje. Děti z dětských skupin jsou nyní přesunuty na MŠ Jasmínová,“ uvedla městská část.

Podle dřívějších informací městské části rekonstrukce zlepší statiku budovy, která se dočká kompletně nových interiérů a zařízení. Přibude nová kuchyň, střechy se solárními panely a terasy v nadzemním podlaží bude opět možné využívat. Na zahradě přibudou stromy a prostor pro venkovní posezení zaměstnanců.

Praha 10 také předloni zahájila výstavbu nové mateřské školy v Bajkalské ulici, kterou letos plánuje dokončit. Rekonstruuje rovněž nevyužívanou secesní budovu bývalé základní školy v ulici V Olšinách u stanice metra Strašnická, kam se po opravách vrátí žáci. Hotovo má být příští rok.

Fotogalerie
6 fotografií