Blokové čištění započne v osm hodin ráno v Praze 2 blokem číslo 1. Čištěny budou ulice Dittrichova, Gorazdova, Jenštejnská, Jiráskovo náměstí, Na Moráni, Na Zbořenci, Na Zderaze, Náplavní, Trojanova, Václavská, Záhořanského.

Kromě Vinohrad uklidí v tentýž čas i čtvrti v Praze 4, 5, 6, 8, 9, 11, 15 a 16. „Postupujeme vždy podle předem schváleného harmonogramu. Kdy přesně se tedy úklidové stroje dostanou do vaší ulice, zjistíte na webu TSK v sekci Čištění komunikací 2019. Podrobnosti si také můžete nechat zdarma zasílat přímo do e-mailu, když se zaregistrujete ke službě TSK-INFO,“ radí Petr Smolka, generální ředitel TSK.

TSk zároveň nabádá řidiče, aby nezapomněli přeparkovat. „Čištění probíhá vždy tak, aby bylo možné přeparkovat do okolí,“ řekla Blesku mluvčí TSK Barbora Lišková. Pokud to řidiči neudělají, čekají je problémy, tedy placení. 

Nejlevněji majitele vyjde, když jejich auto nadzvednou. Za to si TSK fakturuje „jen“ 1300 Kč. Když vůz převezou na odtahové parkoviště a pak zase zpět, majitel zaplatí 4050 korun. Pokud budou na místě i policisté, připlatí si za pokutu další dva tisíce. „Odtahy na parkoviště jsou spíše výjimkou, nejčastěji to skončí nejrychlejší možností, tedy nadzvednutím,“ doplňuje Lišková.

Víkendový úklid

Centrum čeká čištění ve speciálních víkendových termínech, protože spadá do Pražské památkové rezervace, včetně některých částí Prahy 2. 

Kdy projedou mojí ulicí? Termíny čištění konkrétních ulic pro jednotlivé oblasti najdete na www.tsk-praha.cz v odkazu „Čištění komunikací 2019“, nebo využijte aplikace TSK-INFO, která zasílá informace o termínu čištění konkrétní ulice přímo do e-mailové schránky.

Fotogalerie
5 fotografií