V pražské Libuši dostanou lidé příležitost zbavit se velkých předmětů, které už se jim v domácnostech nehodí. Umisťování speciálních kontejnerů bude probíhat ve třech fázích. Prohlédněte si konkrétní seznam termínů a míst, podle kterého můžete naplánovat podzimní úklid.

Víkendové kontejnery od radnice

Celkem v pěti víkendech v průběhu září a října Městská část Praha – Libuš přistaví kontejnery do dvaceti ulic ve čtvrti. Na každém stanovišti se budou nacházet dvě speciální nádoby. Pokud se naplní dříve, opozdilci budou mít smůlu. Radnice tak nabádá k tomu, aby lidé kontejnerů využili včas.

Tyto sběrné nádoby se smí využít výhradně na objemný odpad z domácností, jako například nábytek, koberce, podlahové PVC, zrcadla, umyvadla, vany, sportovní náčiní, autosklo, kovové předměty a podobně. Do kontejnerů nepatří odpad, vzniklý v důsledku podnikatelské činnosti.

Termíny a umístění kontejnerů:

2. - 4. září: Ke Kašně, Na Domovině, Mirotická, Zahrádecká
16. - 18. září: K Vrtilce, Ke Kurtům, Ohrobecká, Drůbežářská
23. - 25. září: Hoštická, K Lukám, Na Močále, Ke Lhoteckému lesu
7. - 9. října: Na Konečné, Na Okruhu, Výletní, Zbudovská
14. - 16. října: K Lukám, Ke Kašně, U Bazénu, V Rohu

Kontejnery v týdnu od magistrátu

Pokud obyvatelům Libuše nevyhovuje víkendové rozmístění kontejnerů od radnice, dostanou možnost velké předměty vyhodit ještě v týdnu. Do dalších ulic totiž umístí sběrné nádoby magistrát. Na místech se budou nacházet od 14 do 18 hodin.

Také do těchto kontejnerů patří pouze výše popsané předměty a v žádném případě není povoleno do nich vyhazovat odpad z podnikání. Do nádob se nesmí vyhazovat také stavební suť, nebezpečné látky, chladničky, pračky, televize, monitory, počítače, bio odpad nebo pneumatiky. Takový odpad je nezbytný odvézt do sběrných dvorů.

Termíny a umístění kontejnerů:

6. září: K Lukám, K Vrtilce, Na Okruhu, Ohrobecká
4. října: Betáňská, Hoštická, K Novému sídlišti, Na Močále
1. listopadu: Ke Lhoteckému lesu, V Koutě, Zbudovská

Kontejnery na bio odpad

Magistrát obyvatelům Libuše během podzimu přistaví také speciální kontejnery BIO VOK na biologicky rozložitelný odpad. Nádoby se do ulic umístí na 3 hodiny. Pokud se naplní dříve, bude město připravené nahradit kontejnery za prázdné.

Termíny a umístění kontejnerů:

15. října od 9:00 do 12:00: Ohrobecká, Zahrádecká
15. října od 13:00 do 16:00: Hoštická, K Jezírku
29. října od 9:00 do 12:00: K Novému sídlišti, K Vrtilce, Ke Lhoteckému lesu, Na Močále
29. října od 13:00 do 16:00: Betáňská, Drůbežářská, Ke Kašně
5. listopadu od 9:00 do 12:00: Božejovická, Na Konečné