17. říjen 2019
Svátek slaví Hedvika, zítra Lukáš

Zázrak na festivalu komiksů i muzejní noc. Pět nejlepších akcí o víkendu v Praze

/
 • Jak strávit druhý červnový víkend v Praze?
  10. června 2016 ● 20:30

  Druhý červnový víkend se můžou návštěvníci i obyvatelé Prahy těšit na řadu kulturních akcí. Superhrdina Dechberoucí Zázrak se objeví na festivalu komiksů v Holešovicích, na Praze 4 bude festival Kaleidoskop a po celé metropoli se v sobotu zdarma otevřou návštěvníkům muzea.

 • 1.

  Kaleidoskop

  Zajímají vás odlišné kultury? Máte chuť poznat tradice jiných národností? Máte chuť zažít nevídané workshopy a naučit se něco nového? Praha 4 ve spolupráci s Domem národnostních menšin, Integračním centrem Praha, iniciativou HateFree a dalšími partnery pořádá festival Kaleidoskop. Začíná v sobotu v parku Pankrác v deset hodin dopoledne a končí v osm hodin večer.

  Kaleidoskop

 • 2.

  Crwecon

  Milovníci komiksů se v sobotu mají šanci sejít s dalšími nadšenci v Holešovicích v klubu Cross na největším komiksovém festivalu v Česku. Nejedná se pouze o prodejní akci, kde si fanoušci mohou zakoupit ty nejnovější komiksy. Na návštěvníky čekají přednášky například na téma profilu populárního antihrdiny nebo přednáška před návštěvou promítání nových X-menů. A chybět nebude ani první český superhrdina Dechberoucí Zázrak. Festival začíná v devět hodin ráno a končí v osm hodin večer.

  Komiksový hrdina Dechberoucí Zázrak
  Komiksový hrdina Dechberoucí Zázrak
  Autor: Blesk - Petr Macek a Petr Kopl

 • 3.

  Noc muzeí

  V sedm večer se otevřou brány osmdesáti muzeí. Letos si přijdou na své i milovníci zbraní a vojenské techniky. Všechna muzea budou bezplatná. Tedy až na jedno, a to na Vyšehradě, kde zvolili symbolické vstupné – jednu korunu. Mezi místy budou jezdit bezplatné linky autobusů, aby Pražané mohli do jedné hodiny ranní navštívit co největší množství míst. 

  Muzejní noc

 • 4.

  Kašpárkování

  Neděle bude patřit dětem. Tedy neděle na Letné, kde se na největším rodinném festivalu setkají tisíce rodičů s dětmi. Kašpárkování nabídne nejen divadlo, ale také různorodé hry pro nejmenší i starší děti. Akce začíná v poledne a končí v sedm hodin večer.

  Kašpárkování

 • 5.

  Sustainability Day

  Třídíte odpad, nechcete plýtvat surovinami a záleží vám na dopadech našeho života na planetu Zemi? Potom byste si neměli nechat ujít první ročník festivalu Sustainability Day. Možnost dozvědět se o šetrnějším způsobu života bude v neděli od jedenácté do šesté hodiny večerní v Radlické kulturní sportovně. Kromě přednášek je pro návštěvníky připraveno i promítání dokumentů.

  Greenglasses

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy