Obyvatelé a návštěvníci metropole se v pítkách mohou osvěžit už od května až do konce října. „Ročně nás jejich údržba a provoz stojí řádově statisíce korun a další desítky tisíc vynaložíme na opravy po střetu s automobilem nebo vandaly,“ svěřila se s nelehkou údržbou tisková mluvčí Technické správy komunikací hlavního města Praha Barbora Lišková.

Obavy z možných následných žaludečních a střevních nevolností po konzumaci vody jsou zbytečné. „Všechna pítka a fontány, které jsou napájeny vodou z veřejného vodovodního řadu, prochází pravidelnými kontrolami,“ uvedla Barbora Lišková.

Například u pítek dochází několikrát týdně k vyčištění odpadních mřížek a otvorů a také ke kontrole a seřízení optimální výšky tryskající vody,“ ubezpečuje Barbora Lišková Pražany o tom, že jsou obavy z jakékoli nákazy zbytečné.

V centru metropole v současnosti objevíte na sedmnáct míst, na kterých se můžete bezplatně osvěžit. „Rádi bychom ještě vybudovali kašnu i pítko na Malostranském náměstí,“ svěřila se s plány městské části Prahy 1 tisková mluvčí Veronika Blažková.

Prolistujte si galerii s pítky v centru metropole... 

Fotogalerie
17 fotografií