Motorkář, který projížděl Černokosteleckou ulicí v Praze 3, se snažil vyhnout kontrole - místo zastavení tak šlápl na plyn a policejní hlídce začal ujíždět. Operační důstojník tam hned poslal kolegům na pomoc také hlídku pohotovostní motorizované jednotky, která se do pronásledování gaunera na motorce bleskurychle zapojila. 

Video
délka: 01:34.30
Video se připravuje ...

Policejní honička s motorkářem v Praze. (26. července 2023) Policie ČR

V průběhu více než tříminutové honičky se řidič snažil ,péjáky' za každou cenu setřást, ale ani projetím několika úzkých jednosměrek, staveništěm nebo projetím kruhového objezdu v protisměru se mu to nepovedlo,“ popsal motorkářovo nebezpečné počínání policejní mluvčí Richard Hrdina.

A jak to všechno skončilo? Motorkář vjel v Malešické ulici na chodník, přejel k parkovišti Vackov, kde naboural dvě zaparkovaná auta, z motorky slezl a snažil se prchnout po svých. Měl to ale marné - policisté ho za pomoci donucovacích prostředků zadrželi.

Když pak zjistili, o koho jde, nestačili se divit - 32letý motorkář měl platný zákaz řízení až do roku 2024, motorka Kawasaki Ninja, na níž seděl, měla registračky z jiné mašiny a byla vedená jako kradená. „Řidič odmítl i orientační zkoušku na přítomnost alkoholu a drog, za což se bude muset také zpovídat příslušnému správnímu orgánu,“ dodal mluvčí. Za maření výkonu úředního rozhodnutí mu hrozí až dva roky vězení.

Fotogalerie
4 fotografie