Obyvatel „trojky“ Jan Volf si ve čtvrtek 18. 5. odpoledne vykračoval ulicí Buchovcova. Zapálený kuchař, který na sociálních sítích vaří pod jménem plesatejkuchar, nemohl přehlédnout několik párků, které se válely na zemi. Byly prý poházené téměř po jedné celé straně ulice. Dokonce i pod auty.

„Kolik jich bylo, jsem nepočítal, ale podle mě někdo koupil jedno balení párků v Lidlu a to rozházel,“ říká Blesku kuchař Jan. Další dva párky našel v parčíku podél ulice Koněvova. Je ale prý možné, že se uzeniny povalují i na dalších místech.  

„Ihned po prvním nálezu jsem volal městskou policii a do příjezdu jsme s manželkou hlídali, aby párky nesnědl nějaký hafan. Schválně jsme je nesbírali, aby si to mohla městská policie nafotit a zaevidovat,“ popisuje Jan Volf. Chválí strážníky za jejich profesionální přístup. Vše důkladně posbírali a dívali se i pod vozy. „Dosud jsem si myslel, že jsou zprávy o napíchaných buřtech a párcích jen výmysl, protože jsem nevěřil, že je někdo schopný to udělat,“ dodává Jan. Teď už zprávám o nebezpečném jídle věří. 

Bez zranění

Městská policie dostala hlášení na linku 156. „Strážníci místo uklidili a nebezpečnou návnadu zlikvidovali. O případu informovali státní policii,“ komentuje Irena Seifertová, tisková mluvčí Městské policie hl. m. Prahy. Strážníci případ zpracovali, napsali záznam a předali informace státní policii (PČR). „Případ prověřujeme, v tomto případě nebyl nikdo poškozený,“ uvádí tisková mluvčí pražské police Violeta Siřišťová. A to mimo jiné díky pohotovému zásahu kuchaře Jana. 

Další pasti na psy

„V neděli 14. 5. jsme přijali oznámení o otrávených návnadách na Praze 5,“ uvádí další případ tisková mluvčí městské policie Irena Seifertová. Pro podezření na možný trestný čin celou záležitost také předali PČR. „Na obdobný případ zhruba měsíc zpět upozorňoval také Úřad městské části Praha Ďáblice na sociálních sítích. Strážníci okrskáři pak okolí Ďáblického háje ve zvýšené míře kontrolovali,“ dodává.

Každý takový hnusný čin je posuzován individuálně. Záleží na několika faktorech jako například množství návnad, místo, kam pachatel uzeninu pohodí, počet poškozených a další. Může se tak jednat jak o přestupek, tak o trestný čin. Počet případů naštěstí nenarůstá. 

Video
Video se připravuje ...

Marta Kubišová zve na Blesk Tlapky Psí festival Blesk TV

Fotogalerie
10 fotografií