„Kriminalisté z oddělení vražd zahájili trestní stíhání 67letého muže pro trestný čin ublížení na zdraví. Muž se k činu přiznal, spolupracuje a byla mu odebrána zbraň, kterou střílel,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk ve středu s tím, že stíhání je vedeno na svobodě a muži hrozí až pětileté vězení. Co přesně muže ke střelbě do dětí vedlo, neupřesnil.

Video
délka: 00:43.27
Video se připravuje ...

Ve Slévačské ulici se střílelo. (1. listopadu 2022) Blesk.cz - Václav Burian

K činu došlo v úterý 1. listopadu kolem poledne. Skupinka dětí z nedaleké základní školy trávila čas v parku v ulici Slévačská, čekaly na odpolední vyučování, když jedno z nich najednou do těla zasáhla kulka! Chlapci začala téct krev a jeho kamarádi hned zavolali záchranné složky.  „Mladík utrpěl střelné poranění, není v ohrožení života. Je při vědomí, záchranáři ho ošetřili, podali mu léky na bolest, doplnili tekutiny a transportovali ho do motolské nemocnice,“ popsala v úterý Blesku mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Policisté hned začali pročesávat okolí a pátrat po střelci. Nakonec vytipovali dva domy z okolí a zadrželi dva muže, u obou z nich totiž našli zbraně. Později odpoledne jednoho z nich propustili, protože zjistili, že se ničeho nedopustil. 67letého muže si převzali kriminalisté z mordparty.

Fotogalerie
80 fotografií