Muž a žena několik měsíců týrali čtyřiačtyřicet koček v bytě o velikosti 70 m2. Kočky byly různého stáří, plamen a pohlaví, některé dokonce nebyly kastrované. Majitelé svým chováním napáchali na nebohých zvířatech mnoho škod. 

Smrtelné nemoci

„Vyšetřováním tohoto případu kriminalisté zjistili, že všechny tyto kočky kvůli nevhodným chovatelským podmínkám, prostředí a dlouhodobému působení obou chovatelů, trpí různými přenosnými virovými a jinými onemocněními,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Některé z nemocí jsou neléčitelné, jiné způsobují bolesti, některé jsou dokonce smrtelné.

Protože se dvojice o nemoci koček nepostarala a nepředala je do péče odborníků, dokonce je ani neizolovala od ostatních, docházelo k přenosům nemocí i mezi dalšími kočkami. „Všechny kočky byly nakaženy nemocí FIP  infekční peritonitidou, mající pro kočky fatální následky,“ řekla Siřišťová. Týraná zvířata navíc trpěla nedostatkem jídla a pití, v bytě se neuklízelo a podmínky pro chov koček byly celkově trýznivé. 

Chování dvojice k nebohým zvířatům mělo fatální následky. Kvůli smrtelné nemoci zemřely v bytě dvě koťátka, dalších sedm muselo podstoupit eutanázii. Za hrůzný čin muži a ženě nyní hrozí až pět let vězení. „Žena je navíc obžalovaná z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, jelikož jí v minulosti správním orgánem bylo nařízeno opatření ke snížení počtu zvířat na maximálně 10 jedinců,“ dodala Siřišťová. 

Video
délka: 01:23.74
Video se připravuje ...

Za bezcitný obchod s nemocnými štěňaty z množírny vězení Kateřina Lang

Fotogalerie
14 fotografií