Lektor tance, který si nechal říkat „Plyšáček“ a sám sebe tituloval jako „Pedokrále“, zneužil v letech 2015 a 2016 deset holčiček v sedmi různých školkách, jedenáctou na letním tanečním soustředění. Dívky před skrytou kamerou líbal, hladil nebo prováděl kopulační pohyby.

U tří holčiček zašel ještě dál. Se dvěma měl orální sex. Ze třetí, šestileté, si udělal taneční asistentku, která ho doprovázela na dětských kurzech a se kterou měl sexuální vztah. Po dobu dvou let ji postupně cíleně učil různé praktiky a natáčel s ní pornografická videa. U soudu uvedl, že s ní chtěl být až do smrti. Prohlásil také, že se už ve vazbě pokusil o sebevraždu léky.

Podle pravomocného rozsudku se měl učitel vedle trestu odnětí svobody ve věznici se zvýšenou ostrahou rovněž podrobit ústavní sexuologické léčbě. Soudy mu také na maximální možnou dobu - tedy na deset let - zakázaly pracovat s dětmi. Muž si proti verdiktu podal dovolání, jeho projednání už se ale nedožil. Z justiční databáze vyplývá, že Nejvyšší soud pak jeho dovolání letos v květnu odmítl.

Matka dostala 4,5 roku

Ve čtvrtek také odvolací soud projednával znovu případ matky, která svou šestiletou dceru, z níž si pedofil udělal taneční asistentku, nechala Dostálem zneužívat. Poslal ji do vězení na 4,5 roku, verdikt je pravomocný. Stejný rozsudek vynesl soud letos v lednu, rozhodnutí ale zrušil Nejvyšší soud. Obžalované hrozilo za obchodování s lidmi a za ohrožení výchovy dítěte osm až 15 let vězení, soud uložil trest výrazně pod hranicí trestní sazby.

Matka holčičku svěřovala Dostálovi několikrát týdně i poté, co se v říjnu 2016 dozvěděla o jeho sexuální orientaci. „Byla to obžalovaná, kdo fatálním způsobem selhal ve výchově nezletilé. Měla to být především ona, komu leží na srdci zdárný vývoj dítěte,“ konstatoval předseda odvolacího senátu Luboš Vrba v odůvodnění rozsudku.

Fotogalerie
16 fotografií