Mladší expert předvedl začátkem týdne strážníkovi dohlížejícímu na městský kamerový systém scénu jak z grotesky. Před kamerami si to štrádoval plochou parkoviště plzeňské Správy veřejného statku, kde končí hlavně odtažené vraky vozů.

U vybraných aut cosi kutil. Na odchodu ho s kořistí zadržela hlídka strážníků. „Měl pod tričkem schované dvě registrační značky. Ty, jak uvedl, odmontoval z jednoho z odstavených vozidel,“ řekla Tereza Schliková z městské policie. Strážníci nenechavce předali policistům. Ukázalo se, že značky sebral ze dvou aut, na krku má přestupek.

Dírou v plotě

Opakování na sebe nenechalo čekat. V areálu parkoviště se v polovině týdne objevil další drzoun (41). Toho ale registrační značky nezajímaly. Korzoval plochou s igelitkou v ruce a záhy se začal hrabat v motoru odstavené felicie.

I pro něj si dojeli strážníci. „Sdělil jim, že si vystřiženým otvorem v plotě přišel pro alternátor,“ dodala Schliková. Na místo tak opět dorazili i policisté, kteří si „montéra“ převzali do péče. Ukázalo se, že nekradl poprvé, v minulosti už byl ta to i odsouzený. Teď mu hrozí až tři roky v base.

VIDEO: Pražští policisté během několika minut dopadli muže, který se vloupal do zaparkovaného vozidla, aby ukradl mobil.

Video
délka: 01:11.40
Video se připravuje ...

Pražští policisté během několika minut dopadli muže, který se vloupal do zaparkovaného vozidla, aby ukradl mobilní telefon. Policie České republiky