Noční můra nebohé ženy se začala odehrávat loni v listopadu. Radim D. rozmlátil sekerou vrata od stodoly a dostal se na dvůr u domu. Žena slyšela hluk a vyšla se podívat, co se děje. Venku se srazila s obžalovaným.

„„Zahnal mě do chodby, kde jsem si musela sednou na bobek. Pak mi zalepil ruce a pusu a chtěl, abych se přes mobil přihlásila do internetového bankovnictví. Přitom mi šermoval nožem před obličejem.“ popsala podle serveru Novinky.cz důchodkyně. Ve strachu o život poslechla.

Přišla o úspory

Muž si ale z jejího konta převedl veškeré úspory. Pak měl ženu nechat svázanou a zmizel. „Při odchodu mě upozornil, abychse nedívala, kudy jde pryč. Po asi patnácti minutách jsem se z lepenky vymotala a běžela k sousedům pro pomoc. Nemám teď nic, s penzí sotva vyjdu,“ zoufala si důchodkyně.

U Radima D. její úspory v krátkém čase vzaly za své. „Nezbylo mi nic, poplatil jsem nějaké exekuce,“ řekl obžalovaný s tím, že zbytek peněz prohrál v automatech. Stihl to opravdu rychle, zásahovak ho dopadla po dvou dnech v domě, kde byla i varna pervitinu.

Obžalovaný: Měl jsem ji rád

„Jsem závislý na drogách. Chci se léčit. Jednal jsem neuváženě. Paní K. jsem měl rád. Vždy mi pomohla, když jsem potřeboval.,“ tvrdil obžalovaný s tím, že nůž u sebe neměl. Seniorce se ani neomluvil.

Okresní soud Plzeň-jih ho poslal za loupež na pět let za mříže. „Obžalovanému přitěžuje, že se útoku dopustil vůči osobě vysokého věku a ze ziskuchtivosti. Jiný než nepodmíněný trest nepřipadal v úvahu,“ řekla předsedkyně senátu Martina Soudková. Verdikt není pravomocný.

VIDEO: Muž a žena pomohli stařence s nákupem, ta pak zjistila, že jí chybí peníze i platební karty.

Video
délka: 00:56.64
Video se připravuje ...

Muž a žena pomohli stařence s nákupem, ta pak zjistila, že jí chybí peníze i platební karty. Policie České republiky