Vše se odehrálo v květnu 2020. Josef K. vjel autem Škoda Fabia do domova pro seniory. „Přejel přes chodník, pokračoval po rampě pro invalidy a rychlostí 48 km/h záměrně projel skleněnými dveřmi do obytné budovy. Nebrzdil a pokračoval ještě chodbou dlouhou přes pět metrů, než ho zastavil náraz do zdi,“ řekl státní zástupce Jiří Richtr.

Během jízdy uvnitř domova auto jen těsně minulo seniorku. „Ta se lekla, upadla zády na zem, přičemž nohy jí podjely pod podvozek a jen díky náhodě nedošlo k jejich přejetí,“ dodal Richtr. Žena i tak utrpěla zlomeninu pánve. Skončila v nemocnici ve Stodu na Plzeňsku, kde později zemřela.

Útěk z budovy

Josef K. pak z auta utekl, vyběhl do patra, prokopl dveře pokoje, kde nikdo nebyl, a oknem utekl z budovy. Následně ho pak zadržela policie.

Podle státního zástupce byl Josef K. v době, kdy autem vjel dovnitř budovy domova pro seniory, jen částečně příčetný. „V době činu byl pod vlivem duševní poruchy, tzv. toxické psychózy. Tu si sám přivodil užíváním pervitinu a marihuany,“ uvedl Richtr.

Prý se bál o babičku

Při výslechu na policii Josef K. tvrdil, že jel do domova za babičkou. Měl prý vidiny, že se jí něco stane a také, že je napojený na vesmír. Tehdy skončil na psychiatrii. Léčil se v Psychiatrické nemocnici v Dobřanech na Plzeňsku.

U soudu odmítl vypovídat. „Chtěl bych říci jednu věc. Je mi líto toho, co jsem způsobil,“ prohlásil Josef K. Rozsudek není pravomocný. 

VIDEO: Řidič volkswagenu srazil v Brně na přechodu ženu.

Video
Video se připravuje ...

Řidič volkswagenu srazil v Brně na přechodu ženu. Policie ČR

Fotogalerie
6 fotografií