Krvavý incident se odehrál loni v listopadu. Dělník Mihail, už několikrát soudně trestaný za krádeže a drogové delikty, navštívil s kamarády hospodu. Když si šel ven zapálit, potkal matku svého bývalého spolupracovníka.

Pozvala ho na návštěvu. V bytě bylo několik hostů, pilo se. Při odchodu se ale zábava zvrtla. „Obžalovaný po předchozí vzájemné slovní rozepři nejméně dvakrát bodnul poškozeného do oblasti hrudníku a dále dvakrát do pravé paže. Poškozený byl bezprostředně ohrožen na životě krevní ztrátou,“ uvedl státní zástupce.

Nůž v ruce

Obžalovaný Bulhar vypovídal, že v bytě byla přátelská atmosféra. Až na jednu výjimku. „Poškozený furt do mě ryl a chtěl mluvit o lidech, o kterých já ne, nadával mi, nevím proč. Když jsem se pak obouval, někdo mě praštil do hlavy. Slyšel jsem, že mi někdo říká, abych utekl. Padl jsem na kolena a na zemi uviděl nůž, vzal jsem ho do ruky, byl mokrý,“ popisoval Mihail.

Co se pak dělo, přesně vylíčit nedokázal. „Někdo se se mnou pokoušel prát, snažil jsem se bránit, máchal jsem rukama, jedna z žen se postavila mezi nás, já pak vyběhl ven,“ tvrdil.

Venku prý zjistil, že je celý zakrvácený. „Kontroloval jsem, jestli nejsem zraněný, bolela mě hlava a za uchem. nevzpomínám si, jakou cestou jsem se dostal domů k matce,“ pokračoval Mihail.

Omluvu přijal, chce i peníze

Moc si z onoho dne nepamatuje ani napadený muž. „Ten den jsem toho hodně vypil. Pamatuji se, že jsem přišel do bytu na návštěvu. Nějak jsme se tam pohádali, pak jsem byl celý od krve, omdlel jsem, probral jsem se až v nemocnici.,“ uvedl v minulosti několikrát trestaný muž.

„Obžalovaný se mi omluvil, to jsem přijal. Ostatní mi pak říkali, že jsem ho napadl já,“ dodal muž, který po Mihailovi D. požaduje nemajetkovou újmu 250 tisíc korun. V přípravném řízení ještě vypověděl, že si je vědom, že když se napije a někdo jej provokuje, bývá agresivní.

Policisté Mihaila D. zakrátko chytli, skončil v cele předběžného zadržení, pak ve vazbě. Za vraždu ve stádiu pokusu mu hrozí až 18 let v base, státní zástupce navrhuje osm let ve věznici s ostrahou. Soud  pokračuje dalším dokazováním.

VIDEO: Agresor surově napadl dva mladíky. V baru ho odmítla jejich kamarádka.

Video
délka: 01:35.16
Video se připravuje ...

Agresor surově napadl dva mladíky. V baru ho odmítla jejich kamarádka. Policie ČR