Na místě jsou od pátečního rána vyšetřovatelé. Zjišťují, proč začalo hořet. „Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování zahájili ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činu poškození cizi věci a obecné ohrožení z nedbalosti," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová. 

Video
délka: 00:44.00

Velký požár areálu v Přeštické ulici v Plzni z dronu. SIT města Plzně

Požár byl na tísňovou linku oznámen ve čtvrtek v půl osmé večer. „Jednalo se o opuštěný areál garáží a skladů. Na místě společně zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému (IZS),“ řekla k požáru policejní mluvčí Dagmar Brožová. 

Policisté celý prostor uzavřeli a dohlíželi na bezpečnost trasy pro dopravu vody. Plameny a kouř si vynutili i uzavření nedaleké železniční trati na Klatovy. „Místo a rozsah požáru monitoroval i vrtulník letecké služby policejního prezidia," doplnila mluvčí. Věc si přebrali kriminalisté místního Městského ředitelství. K události zatím nebyli hlášeni žádní zranění.

Video
délka: 00:55.73

V Plzni hořel areál oblíbený zejména mezi bezdomovci. HZS PK

Zasažená plocha požárem je asi 3 000 metrů čtverečních.  „Jedná se o bezdomovci poměrně hojně navštěvovanou stavbu, kde zasahujeme mnohokrát do roka, dá se říct jednou za měsíc až dva,“ řekl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Škoda na majetku podle hasičů dosáhla 1,5 milionu korun a uchránit se podařilo hodnoty ve výši 40 milionů korun. Celkem na místě zasahovalo 18 hasičských zásahových jednotek. 

Fotogalerie
20 fotografií