Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

Na Litoměřicku vzplály vagóny: Kvůli požáru byl přerušen provoz na trati

Autor: ČTK, jel - 
8. srpna 2020
17:55

Na Litoměřicku museli hasiči zasahovat u požáru na nádraží v Hněvicích. Hořely tam vagóny se dřevem. Do akce šlo deset hasičských jednotek. Tato událost přerušila provoz na trati a nepodařilo se zajistit náhradní dopravu. Před čtvrtou hodinou se však povedlo provoz obnovit.

Na nádraží v Hněvicích na Litoměřicku hořelo odpoledne sedm vagonů se dřevem. Vlak byl na odstavné koleji, kvůli zásahu hasičů ale provoz na hlavní trati v úseku Roudnice nad Labem a Dolní Beřkovice téměř dvě hodiny stál. Vyplývá to z informací ústeckých hasičů a webu Českých drah (ČD).

Hlášení o požáru ve stanici dostali hasiči před 14:00. Na místě zasahovalo deset jednotek hasičů. „Nebylo to extra plamenné hoření, ze všech pěti vagonů se kouřilo,“ řekl ČTK operační důstojník ústeckých hasičů během zásahu. Později na twitteru hasiči uvedli, že počet zasažených vagonů požárem stoupl během zásahu na sedm.

Vlaky v uvedeném úseku nejezdily, náhradní autobusovou dopravu se nepodařilo zajistit, provoz byl obnoven krátce před 15:45, uvedly ČD.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud