Komplex vyrostl na pozemku města. „V jeho severní části se nachází fotbalové hřiště o rozměrech 105 krát 68 metrů. Je navrženo tak, aby se na něm mohly hrát nejvyšší žákovské a dorostenecké soutěže,“ řekl náměstek primátora Roman Zarzycký.

Dále je v areálu tréninkové multifunkční hřiště 50 krát 51 metrů a tréninkový kopec neboli takzvaný powerhill s umělým travním kobercem. Ten zabírá 2550 metrů čtverečních.

Pro fotbalisty i školáky

Areál bude sloužit mladým talentovaným fotbalistům Regionální fotbalové Akademie Plzeňského kraje, ta pracuje s talentovanými dětmi ve věku 12 až 15 let. Na ni pak navazuje Klubová fotbalová akademie Viktoria Plzeň s dorostenci ve věku 16 až 19 let.

 „V průběhu školního roku bude rozcvičovací hřiště využíváno také žáky 15. základní školy a 33. základní školy při hodinách tělesné výchovy. Přesný rozpis využití se dohodne vždy před zahájením školního roku,“ doplnila Karolina Fric z magistrátního odboru správy infrastruktury.

Chceme motivovat děti i mladé lidi k pohybu. Malým i větším sportovním klubům proto poskytujeme dotace a snažíme se také zkvalitňovat sportoviště a zázemí. Sportovní areál ve Skvrňanech je toho důkazem,“ dodal primátor Martin Baxa.

Fotogalerie
9 fotografií