Slavnosti zahájí v pátek na pódiu u brány na náměstí Ozvěny folkloru. V refektáři kláštera augustiniánů je připraveno setkání se známými osobnostmi a jejich oblíbené písně. Hlavní část programu pak vypukne v sobotu. Kromě pódia na náměstí se akce uskuteční i pod Chodským hradem a u penzionu v ulici Prokopa Velikého.

V kostele sv. Vavřince na Veselé hoře u Domažlic se po oba víkendové dny uskuteční poutní mše. Ta se před 80. lety stala na základě kázání tehdejšího vyšehradského kanovníka Msgre Bohumila Staška spontánním manifestem českého národa proti nacistické okupaci.

Uzavřené náměstí

Slavnosti přinesou i dopravní omezení. „První uzavírka začne ve čtvrtek v 6 hodin ráno, řidiči neprojedou dolní branou kvůli stavbě pódia. V pátek od 6 hodiny ráno bude uzavřen příjezd na parkoviště na Chodském náměstí a u Svazarmu,  zároveň bude  neprůjezdná celá spodní polovina náměstí,“ uvedlo město na svém webu.

Následovat budou uzavírky další. Od páteční deváté hodiny se motoristé nedostanou do ulic, kde bude stánkový prodej. Uzavřeny budou ulice Waldhegerova,  Hrušková, Benešova, Chodská, Msgre B. Staška a náměstí Míru. 

Vše se má do normálu vrátit o půlnoci z neděle na pondělí. To by již měl být proveden i závěrečný úklid města. Celý program slavností je ZDE

VIDEO: Soutěž jedlíků na hradě Veveří ovládl Maxijedlík Jaroslav Němec.

Video
délka: 01:18.05

Soutěž jedlíků na hradě Veveří ovládl Maxijedlík Jaroslav Němec TV Blesk Zdeněk Matyáš