Ochlazení v letních dnech u „Boleváku“ pravidelně hledají tisíce vedrem zmožených lidí. Chybí jim ale moderní zázemí. A to se má změnit. „Nevyhovující zastaralé objekty by mohly nahradit nové budovy s občerstvením, převlékárnami, sprchami. Stávající pláž by se měla rozšířit,“ popsal architekt Josef Váně z Útvaru koncepce a rozvoje.

Opraví se i terasy, rozšíří pláže i travnatá pobytová louka a pro návštěvníky přibudou služby. Město v lokalitě nainstaluje nové lavičky, odpadkové koše či stojany na kola. „Celý prostor bychom chtěli provázat sítí cest s dostatečným prostorem pro chodce i cyklisty,“ doplnil Váně.

Přírodní plochy se propojí s těmi pro rekreaci a sport, vyroste i nové pontonové molo. „Na rozdíl od toho současného by mělo umět reagovat na změny výšky hladiny rybníka,“ řekla Irena Vostracká z Útvaru koncepce a rozvoje.

Vrásky všem ale dělá úbytek vody. Hladina rybníka je totiž přes 70 cm pod normálem. „Město Plzeň proto hledá řešení a prověřuje několik variant, jak daný stav zvrátit,“ dodala mluvčí magistrátu Eva Barborková.

VIDEO: Předloni prošel úpravou i břeh Třemošenského rybníka v Plzni.

Video
délka: 00:27

Plzeňský Třemošenský rybník má nové břehy a vstupy do vody. Romana Vébrová