Město ožije dobovou hudbou, ukázkami středověkého tance, kejklířskými i divadelními představeními. Centrem projde v sobotu historický průvod v čele s císařem. „Jezdce na koních, kočáry, císařského psovoda, mušketýry doprovodí bubeníci a trubači a žongléři s prapory,“ popsala ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková.

Nebudou chybět ani oživené symboly plzeňského městského znaku, velbloud, chrtice, rytíř a anděl. Císaře navštíví i Petr Vok z Rožmberka. „I na jeho panství se dařilo různým vynálezcům a ten nejodvážnější z nich se pokusí před zraky císaře vzlétnout na vlastnoručně vyrobeném létacím stroji,“ dodala Kozáková.

Budou i strašidla

Večerní sobotní program na hlavní scéně přiblíží příběh vývoje městského znaku až do jeho definitivní podoby. Ta se uzavřela roku 1578, právě za vlády císaře Rudolfa II. Chybět nebude ani tradiční rej a průvod strašidel a ohňostroj.

Celá akce se odehraje na několika scénách v historickém centru Plzně. Ta hlavní bude na náměstí Republiky, další najdou návštěvníci v Mlýnské strouze nebo proluce v Křižíkových sadech. V souvislosti s akcí bude v okolí náměstí Republiky omezena doprava. Program celé akce je ZDE

Fotogalerie
14 fotografií