12. listopad 2019
Svátek slaví Benedikt, zítra Tibor

Kam za masopustním veselím v Praze? Na rej masek, bál a vepřové hody

/
 • Malostranské masopustní veselí přilákalo několik stovek lidí. Mezi nadšenci v maskách byli nejen Pražané, ale také cizinci.
  Malostranské masopustní veselí přilákalo několik stovek lidí. Mezi nadšenci v maskách byli nejen Pražané, ale také cizinci. (Eva Fornálová)
  28. února 2019 ● 18:36

  V Praze si můžete užít masopustní veselí hned na několika místech zároveň - Na Letné, na Starém Městě, v Karlíně, v Nuslích, v Ďáblicích i na Jižním Městě. Na které z nich se ale vydat? Podívejte se na přehled oslav a rozhodněte se dle dostupnosti a nejzajímavějšího programu.

 • 1.

  Masopust na Žižkově

  Na Žižkově startuje masopustní veselí ve dvě odpoledne trhy s řemeslnou výrobou. V Hotelu Olšanka si můžete s dětmi mezi druhou a třetí hodinou vyrobit zvířecí masku na velký průvod. Ten se ale jako již tradičně koná o pár dnů později, a to v úterý 5. března.
  Ale zpátky k sobotě. Kromě dětských dílen bude na náměstí Jiřího z Poděbrad hrát i živá hudba a ve tři hodiny na nejmenší čeká vystoupení Václava Upíra Krejčího. 
  V neděli si na náměstí zase přijdou na své starší ročníky. Mezi druhou a pátou totiž bude hrát na náměstí cimbálovka. Vypravit se můžete i na komentovanou prohlídku Žižkovem, či se vypravit na masopustní hody do krčmi U Vystřeleného oka. Více informací o akci objevíte tady.

  Kdy: V sobotu, v neděli a v úterý
  Kde: Náměstí Jiřího z Poděbrad

  Řemeslná výroby na žižkovském masopustu

 • 2.

  Masopust na Letné

  Máte-li doma malé děti, doporučujeme se vydat na masopustní průvod na Letnou, kde potkáte další rodiny v maskách. Průvod startuje po 13. hodině ze Strossmayerova náměstí vstříc letenskému kopci přímo do Národního zemědělského muzea, kde pokračuje program. 
  Pro nedočkavce je už v deset hodin v muzeu připravena zábavná hra Ztratilo se zvíře. Bojovku si budou moci děti zahrát až do čtvrté hodiny odpolední.

  Pokud v sobotu přijdete v masce, nemusíte do Národního zemědělského muzea, do galerie Scarabeus a Muzea Kávy platit vstupné. Více informací o události objevíte tady.

  Kdy: V sobotu od 13:00
  Kde: Strossmayerovo náměstí

  Ulicemi Letné prošel průvod masek.

 • 3.

  Masopust na Malé Straně

  Masopustní průvod, který rozhodně stojí za to zažít, je ten na Malé Straně, kam se vydávají zejména dospělí. „Začínáme před hostincem U Černého vola v Loretánské ulici. Aklimatizační zastávky pro masky budou probíhat celou cestu v hostincích, restauracích a putykách v ulicích Nerudově, Thunovské, na Malostranském náměstí a v Mostecké,“ zve Praha 1 na průvod, který promění kousek Prahy v tradiční vesnickou zábavu. Více informací k tomuto masopustu objevíte tady.

  Kdy: V sobotu od 13:00
  Kde: Hostinec u Černého vola, Loretánské náměstí

  Malostranské masopustní veselí přilákalo několik stovek lidí. Mezi nadšenci v maskách byli nejen Pražané, ale také cizinci.

 • 4.

  Masopust v Karlíně

  I v Karlíně slaví masopust. Tady odstartuje průvod masek v Kaizlových sadech, odkud se vydá vstříc Karlínskému náměstí, kde pokračuje celodenní program. Ve dvě hodiny se na pódiu představí kapela Jedličkova ústavu The Tap Tap, po nich Pohřební kapela a Pískomil se vrací. Nejmenší si taky přijdou na své. Zábavu najdou nejen v divadelních představeních, ale v dílničkách při výrobě či při soutěžení. Celý harmonogram dne objevíte tady.

  Kdy: V sobotu od 13:00
  Kde: Karlínské náměstí

  Karlín ožije už čtrnáctým ročníkem tradičního masopustu, takto probíhal loni.

 • 5.

  Masopust na Pankráci

  Masky medvědů a koní zaplaví i park Na Pankráci. „Těšit se můžete na tradiční masopustní dobroty, bohatý program pro děti a nebude chybět ani vyhřívaný stan,“ lákají pořadatelé.

  Zábava tady startuje v jednu hodinu. V pět hodin pak můžete srovnat své síly v maskování a zjistit, čí maska je tady ta nejoriginálnější. Pokud jste nestihli přípravu doma, nevadí, můžete si ji tu připravit. A až budete mít hotovo, zatančete si třeba na zvuk z harmoniky. Více se o celém masopustním dni v Praze 4 dočtete tady.

  Kdy: V sobotu od 13:00
  Kde: Park Na Pankráci

  Masopust na Pankráci

 • 6.

  Masopust na Jižáku

  I na Jižním městě se slaví masopust. Od desáté ranní můžete vyrábět s ratolestmi masky. Průvod tady na rozdíl od ostatních městských částí startuje až ve dvě hodiny odpoledne. Vychází se od metra Opatov. V Komunitním centru u Matky Terezy pak čeká na nejmenší herní odpoledne. Více informací o jihoměstském masopustu objevíte tady.

  Kdy: V sobotu od 10:00
  Kde? Jižní Město, metro Opatov

  masopust

 • 7.

  Masopust v Malešicích

  Bál i vepřové hody si užijí Pražané na Malešickém masopustu. Celodenní veselí startuje po obědě, ve dvě hodiny odpoledne. Po průvodu, který startuje ve vnitrobloku Byty Malešice, startují vepřové hody v Malešickém mikropivovaru, kde bude dostatek masa až do večerních hodin. Na nejmenší čeká pohádka O třech kůzlátkách i vyhlášení královny a krále masopustu. V půl šesté pak tady startuje masopustní bál. Více informací o programu objevíte tady.

  Kdy: V sobotu od 14:00
  Kde: Malešice

  Žižkovský masopust v sobotu odstartoval třídenní veselí. To vygraduje ve středu průvodem masek.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Hrob Bertramka

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy