20. leden 2019
Svátek slaví Ilona, zítra Běla

Kam v lednu v Praze? Do metra bez kalhot, na kakao i Toma Odella

/
 • Kam v Praze?
  3. ledna 2019 ● 17:45
   

  Ačkoli počasí nepřeje opouštění tepla domova, u televize se unudit nemusíte. Přinášíme vám tipy, jak si v průběhu ledna užít zábavu v metropoli, i když je venku pořádný mráz. Vydat se můžete nejen do kina, ale i do metra bez kalhot, za obejmutím či kakaem.

 • 1.

  Veganská večeře

  Pokud jste si dali novoroční předsevzetí týkající se experimentování a objevování nových věcí, doporučujeme akci alternativnějšího charakteru. Na Pankráci pořádají vegani každou první neděli v měsíci otevřenou veganskou večeři, kam každý nese připravené jídlo z domova. Více se o akci dočtete tady.

  Kdy: 6. ledna
  Kde: Café Na půl cesty
  Vstupné: žádné

  Pražští vegani mají svou vlastní komunitu. Setkávají se pravidelně každý měsíc na večeři.

 • 2.

  Festival filmu Scandi

   Ve čtvrtek 10. ledna startuje filmový festival Scandi, který v kině Lucerna nabídne plejádu nejlepších severských filmů poslední doby. Letošním trhákem festivalu je snímek Žena na válečné stezce, snímek oceněný cenou kritiků v Cannes Lux size. Harmonogram promítání objevíte tady.

  Kdy: 10. - 13. ledna
  Kde: kino Lucerna
  Vstupné: 129 Kč

  Přehlídka současných severských filmů Scandi

 • 3.

  Do metra bez kalhot

  V neděli 13. ledna zahoďte stud i kalhoty. Opět po roce se totiž metrem projedou nadšenci ve spodním prádle a v bundách. Do téhle zábavné výzvy, která bourá veškeré zažité stereotypy šedivého cestování metrem, se můžete zapojit. Stačí přijít na stanoviště ke svatému Václavu a odhalit své vnadné nohy. Více informací objevíte tady.

  Kdy: 13. ledna
  Kde: Z Václavského náměstí
  Vstupné: žádné

  Recesisté odhodili kalhoty, aby pobavili Pražany v pošmourném dni

 • 4.

  Karel Gott v Malostranské besedě

  O den později je možné užít si hvězdu české hudební scény, která nestárne. Karel Gott chystá 14. ledna speciální koncert v Malostranské besedě, kam si přizve i pár hostů, jako například Evu Pilarovou, Moniku Absolonovou, Richarda Krajča a Jana Smigmatora. Více informací o koncertu objevíte tady.

  Kdy: 14. ledna
  Kde: Malostranská beseda
  Vstupné: zjistíte tady

 • 5.

  Večer výstav v Pragovce

  Centrum umění Pragovka chystá otevření hned několika výstav současně. V úterý 15. ledna zde zahájí výstavu „Postbarokní folklór“, „Nikdy to nebylo, pořád to je“, „Beuys Don't Cry“, „Napadení kancem“ a první z dílů eurostředověké ságy. Součástí bude i hudební vystoupení a grilovačka. Více informací o nadcházející události objevíte tady.

  Kdy: 15. ledna
  Kde: Pragovka, Praha 10
  Vstupné: žádné

  Pragovka si pro Pražany připravila nevšední multižánrový program

 • 6.

  Aurora

  Z šedi a přízemnosti vás vytáhne 17. ledna nadpozemská Aurora, která návštěvníky svým hlasem zanese do severských lesů a luk, kde budete nespoutaně tančit a tajně lačnit po cestě mimo metropoli. Více se o koncertu dočtete tady.

  Kdy: 17. ledna
  Kde: Forum Karlín
  Vstupné: 600 Kč

  Aurora

 • 7.

  Noc ve skleníku v Botanické zahradě

  Zapomeňte na propitou páteční noc s přáteli v hospodě. Udělejte změnu a vypravte se po setmění do Botanické zahrady v Tróji. Ve skleníku Fata Morgana si užijete tropické přírody, aniž byste opustili město. Více informací o večerních prohlídkách objevíte tady.

  Kdy: 18. ledna
  Kde: Botanická zahrada hl. m. Prahy
  Vstupné: 200 Kč

  Vonná stezka začala svou existenci ve skleníku botanické zahrady Fata Morgana.

 • 8.

  Tom Odell

  Jiná láska míří do Prahy. Písnička „Another Love“ sice hraje pravidelně v rádiích, v Praze si ji ale budete moci poslechnout 23. ledna přímo z úst zpěváka Toma Odella, který vám ukáže pořádnou hudební show naživo. Více se o celém koncertu dočtete tady.

  Kdy: 23. ledna
  Kde: Forum Karlín
  Vstupné: 820 Kč

  Tom Odell na festivalu Metronome v Praze 22.6.2018

 • 9.

  Rituální pití kakaa

  Pokud jste si dali předsevzetí alespoň jednoho měsíce bez alkoholu, máme tady pro vás skvělý páteční tip na večerní nehospodskou zábavu. V pátek 25. ledna můžete okusit takzvanou kakaovou ceremonii a okusit, jaké je pít kakao rituálně, nikoliv jak jsme zvyklí z dětství, kdy jsme usrkávali kakao u pohádek. Více informací objevíte tady.

  Kdy: 25. ledna
  Kde: Blízko sebe, K dolům
  Vstupné: 600 Kč

  Která značka kakaa zabodovala a která naopak propadla?

 • 10.

  Obejmutí na Karlově mostě

  Pokud se vám nedaří dodržet novoroční předsevzetí a propadáte chmurům a negativním pocitům, v pátek 25. ledna můžete přijít na jiné myšlenky třeba díky obejmutí od cizího člověka. Nadšenci z Free Hugs tentokrát budou objímat na Karlově mostě. Více se o akci dozvíte tady.

  Kdy: 25. ledna
  Kde: Karlův most
  Vstupné: žádné

  Pražané se objímali na Václaváku s turisty

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy