Pozor na ledovku, varují meteorologové. Během soboty přišla obleva, v noci vše umrzne

Autor: ČTK - 
5. ledna 2019
14:07

V téměř celém Česku hrozí od sobotního večera do nedělního rána náledí. Výjimkou jsou jen západní Čechy, kde se náledí objeví zřejmě pouze ojediněle. Vyplývá to z výstrahy, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Česko v uplynulých dnech zasáhlo silné sněžení. Dnes začal sníh tát a přišel déšť, ale v noci na neděli zase nastanou mrazy, takže vzniknou zmrazky a náledí.

Výstraha před náledím platí od dnešních 20:00 do nedělních 09:00 pro všechny kraje kromě Plzeňského a Karlovarského kraje. „Teploty poklesnou v noci na neděli na minus jeden až minus čtyři stupně Celsia, na západě Čech bude kolem nula stupňů Celsia,“ oznámili pracovníci ČHMÚ. Řidiči a chodci musí být podle meteorologů kvůli kluzkým chodníkům a silnicím velmi opatrní.

V některých regionech již sníh tál v noci na dnešek. V části Středočeského a Ústeckého kraje tak podle informací na webu ČHMÚ zmizel sníh, který napadal v předchozích dnech. V nižších polohách Česka byla dnes dopoledne výška sněhové pokrývky většinou do pěti centimetrů. Na jihu a severovýchodě Čech, Vysočině, severovýchodě Moravy a ve Slezsku bylo sněhu až 15 centimetrů, ojediněle 20 centimetrů. Na horách může být vrstva sněhu až 60 centimetrů, místy metr a v nejvyšších polohách přes 1,5 metru.

Ačkoli po nynějším oteplení sníh místy zmizel, v příštím týdnu se zase objeví. ČHMÚ očekává vydatné sněžení v úterý a středu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud