Milovaný psík se totiž ztratil z uzavřené zahrady v městské části Doubravka. „Mám ještě druhou tibeťačku a australského ovčáka, ti zůstali uvnitř, vrátka byla zavřená. Jak by Texi mohla utéct. Když jsem odcházela do práce, bylo vše v pořádku. Večer, po mém návratu, už tam nebyla,“ popsala zoufalá žena.

Ta milovanou fenečku okamžitě začala hledat. Obrátila se na městskou policii, využívá sociální sítě, prosí všechny o pomoc při hledání. „Může být kdekoli. U bezdomovců, aby jim třeba pomohla vyžebrat peníze. Mohla se ocitnout i jako luxusní doplněk někde za vysokým plotem, u někoho, kdo třeba ani neví, že byla ukradená. Pro množitele jako kastrovaná nemá cenu,“ vypočetla Bláhová.

Krása je vadou

Bílá fenečka se zlatými znaky a blankytně modrýma očima je vzhledově velmi atraktivní a prakticky nepřehlédnutelná. „Tahle barva očí je ale u tohoto plemene vadou. Texi navíc není příliš kontaktní k cizím lidem ani zvířatům, na mně je ale velmi závislá. Moc mi chybí,“ řekla se slzami v očích majitelka.

Pomozte, prosím

Je také možné, že fenečku jen někdo ze zahrady zlomyslně vypustil. „Apeluji na pejskaře, kdyby Texi při procházce viděli, nebo když někdo zjistí, že mají najednou sousedi nového pejska, bílozlatého tibeťana s modrýma očima, ať mi dají vědět na číslo 604 870 866. Pátráme prakticky nonstop, zatím bez výsledku,“ žádá všechny Monika Bláhová.

Pokud by Texi někdo vypustil, mohla by se pohybovat v těchto plzeňských lokalitách: Špitálský les, Hřbitovní, Na Švabinách, Výsluní, Červený Hrádek, Újezd, Božkov. „Spíše v lese, na louce či poli. Jak ji znám, pravděpodobně by se chtěla někde skrýt. Mám o ni obrovský strach, je to malý pejsek a venku je zima,“ dodala majitelka.

Fotogalerie
7 fotografií