„Prodloužilo se to od 20. května do 30. června. Podmínky jsou pořád stejné, nic se na tom nezměnilo,“ řekla mluvčí Liberty Ostrava Kateřina Zajíčková. Během těchto šesti týdnů můžou zaměstnanci 20 pracovních dnů dostávat jen 70 procent mzdy. Zbytek buď budou chodit do práce, nebo budou dostávat 100 procent mzdy.

Před šesti týdny firma uvedla, že dočasně pozastavila výrobu některých výrobků, po kterých je malá nebo nulová poptávka.

Svodidla a zinkovna jede

I s dceřinými firmami má Liberty Ostrava podle údajů firmy přibližně 5100 zaměstnanců. Zaměstnanci, kteří chodí do práce, se střídají, podle mluvčí jich denně pracuje v průměru asi 1700. „V provozu je výroba svodidel, zinkovna, provoz důlních výztuží. Příští týden k nim přibude svařovna,“ řekla Zajíčková.

Liberty Ostrava je od loňska v problémech. Už delší dobu má potíže platit závazky a od prosince, kdy jí dodavatel Tameh Czech zastavil dodávky energií, většina jejích provozů stojí.  Převážná část zaměstnanců je od té doby doma. Před věřiteli, kterých je okolo 1300, chrání huť moratorium vyhlášené soudem. Liberty uvedla, že ke konci února eviduje celkové závazky zhruba za 16,4 miliardy korun.

Minulý týden huť podala Krajskému soudu v Ostravě návrh na potvrzení svého restrukturalizačního plánu. Soud o restrukturalizačním plánu rozhodne, až uplyne lhůta, kterou mají věřitelé na podání námitek.

VIDEO: Josef Středula: Po mlžení se členstvím zůstane v čele odborů.

Video
Video se připravuje ...

Josef Středula: Po mlžení se členstvím zůstane v čele odborů  David Malík/Blesk