„Na D1 ve směru od Olomouce na Ostravu a dále Polsko na 342. km došlo před Klimkovickým tunelem k dopravní nehodě více vozidel se zraněním osob. Na místě zasahují všechny složky IZS, policisté odklání dopravu,“ varovali po 7. hodině ranní, kdy k nehodě došlo, policisté na twitteru.

Silnice byla neprůjezdná ve směru na Ostravu mezi sjezdy do Bravantic a Klimkovic. Objízdná trasa vedla přes Bravantice, situaci komplikovala mlha. Kolony, které dosáhly až 10 km, se začaly pomalu rozjíždět po 11. hodině.

Video
délka: 00:47.56
Video se připravuje ...

Hromadná nehoda na dálnici D1 na Novojičínsku ve směru na Ostravu. PČR

Zranění hlavy a páteře

„Tři ženy a dva muži ve věkovém rozpětí 38 až 55 let utrpěli středně těžká poranění hlavy, hrudníku nebo páteře. Dvě děti, chlapci ve věku čtyři a devět let, nejevily známky vnějších poranění. Všichni pacienti byli  transportováni na úrazovou ambulanci Fakultní nemocnice v Ostravě," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Jako na kulečníku

První nehodu měla podle policie způsobit řidička (53) audi, která narazila do kamionu, za kterým jela. Ve velké rychlosti následně narazila i do auta značky Škoda Octavia. Náraz vymrštil audi zpět na kamion a škodovka zůstala převrácená na střeše.

„V tomto momentu se do děje dostává vozidlo Škoda Superb, kdy následuje srážka s již havarovanými vozidly a postupné odhození na další tři vozidla a jejich poškození,“ popsala hromadnou nehodu policistka Sona Štětínská. Celkem havarovalo šest osobních automobilů a jeden nákladní vůz.

V kolonách během dopoledne došlo k dalším třem nehodám, zhruba na stejnémmístě první nehody. Celkem bouralo 14 aut.

Fotogalerie
12 fotografií