Tři oznámení různých žen v ostravských čtvrtích Hrabůvka a Dubina krátce po sobě zalarmovalo před Vánoci policisty. Kdosi je tady napadl, všechny útoky se odehrály nedaleko od sebe.

„Modus operandi byl velice podobný. Muž k ženám přistoupil zezadu, uchopil je, rukou přikryl obličej a poté je povalil na záda. Nejprve se pachatel násilně zmocnil kabelky, v dalším případě poškozenou osahával na intimních partiích a ve třetím ženu povalil na záda, zalehl ji a snažil se ji znemožnit pohyb,“ popsala policejní mluvčí Eva Michaíková.

Po kousnutí krvácel

Policisté i s psovodem a jeho čtyřnohým parťákem byli už na místě, když přišlo oznámení už od čtvrté ženy! Pachatel tu noc evidentně neměl dost. Napadené ženy ho však perfektně popsaly, a tak když si ho všiml jeden z policistů na ulici, spadala klec.

Video
délka: 00:40.84
Video se připravuje ...

Muž (28) přepadl, znásilnil či okradl v Ostravě devět žen. PČR

„Policista muže zastavil. Měl zakrvácenou ruku. I přes vymyšlenou legendu o pádu na zem, došlo k jeho zadržení,“ uvedla policistka Michalíková. V tu dobu totiž policisté už věděli, že při obraně jedna z žen útočníka krvavě pokousala.

Pod roušku anonymního města

Dosud bezúhonný muž pochází z Novojičínska, do Ostravy jezdil přepadávat ženy, aby se tu „schoval“ a byl pro zdejší lidi mnohem více anonymní. Jeho motiv byl sexuální. Při výslechu přiznával další a další útoky, nakonec je poškozených žen devět.

„Komisař muže obvinil ze spáchání devíti trestných činů loupeže, znásilnění, krádeže a omezování osobní svobody,“ sdělila Eva Michalíková. Na muže byla uvalena vazba a hrozí mu až 10 let za mřížemi.

Fotogalerie
3 fotografie