Po jejich dokončení se bude upravovat i silnice a okolí lokality. Dělníci práce zahájí v ulici 1. máje v úseku od ulice 28. října po Martinskou. „V tomto úseku si práce vyžádají úplnou uzavírku jízdního pruhu ve směru na Vítkovice. Délka uzavírky bude 135 metrů. Tato fáze bude ukončena po téměř dvou měsících,“ uvedla mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná.

Práce pak budou pokračovat rekonstrukcí kanalizace a vodovodu v ulici Přemyslovců. Také v tomto místě se řidiči musí připravit na postupné uzavírky jednotlivých úseků, kde se bude pracovat.

„Těchto úseků bude celkem deset a práce začnou od kruhového objezdu, který se nachází na ulici Novoveská. V celkem pěti etapách se bude rekonstruovat pravý jízdní pruh ve směru k ulici 28. října, následovat bude obdobných pět etap v opačném jízdním pruhu,“ vypočetla Pokorná.

Auta ne, MHD ano

Při uzavírkách všech deseti úseků bude fungovat stejný dopravní režim. „V daném pracovním úseku bude celková uzavírka pro individuální automobilovou dopravu, vjezd či průjezd bude povolen v kyvadlovém režimu pouze integrovanému záchrannému systému, rezidentům a podnikatelům po nezbytné předchozí domluvě se stavbou. Městská hromadná doprava zůstane po celou dobu stavby v plném provozu,“ doplnila Pokorná.

Kudy to objet?

Objízdné trasy povedou přes ulice Novoveská, Sokola Tůmy a 28. října a v opačném směru po ulicích 28. října, Novinářská a Novoveská.

„S ohledem na skutečnost, že rekonstrukce vodovodu a kanalizace zasáhne ulici Přemyslovců v celé délce i šíři, rozhodli jsme využít této příležitosti pro její celkovou rekonstrukci,“ uvedla náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová (dříve ANO).

Nové cyklopruhy i parkování

Zlepšit by se tak měly podmínky pro pěší i cyklisty. Od úřadu po Novoveskou ulici vzniknou samostatné cyklopruhy v obou směrech. V lokalitě přibudou parkovací místa a obnoví se zeleň.

Autobusová zastávka Korunní bude přesunuta blíže k úřadu a zastávky budou bezbariérové. V místě se počítá také se snížením povolené rychlosti na 30 kilometrů za hodinu, a to od městského úřadu až po Mariánské náměstí. 

VIDEO: Strážníci v Ostravě překazili partě dělníků založit černou skládku.

Video
Video se připravuje ...

Strážníci v Ostravě překazili partě dělníků založit černou skládku. MP Ostrava