Zatímco obě děti resuscitovali záchranáři marně desítky minut, řidič (42), otec dětí, vyvázl s lehkým zraněním. „Před nárazem vlaku prý vyskočil z auta, víc nestihl,“ řekl zdejší pejskař. „Z auta je prý vytáhl on, když dorazily záchranné složky, držel tu holčičku v náručí,“ vylíčila v slzách místní žena. Otec se po nehodě psychicky zhroutil.

Video
délka: 00:28.13
Video se připravuje ...

Při železniční nehodě v Třebovicích zemřely dvě děti. HZS MSK

V době tragédie byla cesta zapadaná čerstvým sněhem, přejezd se nachází na mírném vršku z obou stran. Lidé spekulují, zda nehrála roli nepozornost řidiče a auto pak kvůli sněhu na kolejích neuvázlo. Podle prvotních informací červená světla fungovala.

Návrat z výletu?

U jednoho ze sloupků se signalizací zřídili lidé malé pietní místo, nanosili sem svíčky, o sloup jsou opěření dva malí plyšoví medvědi. „Co vím, tak ta rodina místní není, nejspíše tu byli na procházce u řeky, lidé k ní jezdí přes přejezd parkovat. Je mi těch andílků moc líto,“ dodala žena ze sousedství.

Závory budou. Snad…

Mnozí lidé mají přejezd za nebezpečný a nechápou, proč není osazen závorami. Už proto, že se zde v roce 2018 stala jiná tragická nehoda, kdy zahynula řidička a její spolujezdkyně se těžce zranila.

„Drážní inspekce doporučila Drážnímu úřadu instalaci závor a ten požadavek zadal Správě železnic,“ uvedla mluvčí Drážního úřadu Pavlína Straková s tím, že realizace je nyní na Správě železnic.Ta má na starosti 7600 přejezdů, z toho 1760 se závorami, loni jich nově zabezpečila 230. Žádost je nevyřízená už čtyři roky...

Viditelnost různá

Situace na přejezdu je co do viditelnosti různá. Záleží, která ze čtyř možných situací nastala. Jisté je, že rychlík jel směrem od stanice Ostrava-Třebovice ke stanici Ostrava-Svinov. Auto podle svědectví místních mířilo od řeky Opavy směrem do centra Třebovic. Na místě Blesk.cz ověřil, že tato situace je v přehlednosti zřejmě nejpříznivější.

Fotogalerie
12 fotografií