Policie se k důvodům vazby konkrétně nevyjádřila. Obecně ale lze vzít obviněného do vazby v případě, kdy hrozí, že uprchne nebo se bude skrývat, aby se tak vyhnul trestnímu stíhání, ale také v případě rizika, že bude ovlivňovat svědky nebo hrozí, že by trestnou činnost mohl opakovat.

Podezřelého muže policisté zadrželi ve čtvrtek večer a o den později ho vrchní komisař obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Podle policie obviněný ve středu přišel do kostela v době, kdy mladík prováděl údržbu varhan. Obviněný ho napadl, podle policie to bylo z osobních důvodů a po předchozím uvážení. „Způsobil mu zranění, kterým poškozený mladík na místě podlehl,“ řekla už dříve Jiroušková.

Případem se policisté zabývají od čtvrtka, kdy bylo v kostele nalezeno tělo zavražděného muže. Biskup ostravsko-opavského biskupství Martin David už dříve uvedl, že Josef byl dobrovolným varhaníkem v kostele, kde zahynul. Kvůli tomu, že se násilný čin stal v kostele, je potřeba v chrámu provést kající obřad. Uskuteční se v neděli při dopolední bohoslužbě.

Video
délka: 00:27.40
Video se připravuje ...

V Bašce úderem poledne zněly zvony na památku zavražděného varhaníka Josefa (†18). Blesk Jana Gartnerová

Fotogalerie
30 fotografií