Požár srubu se odehrál ve čtvrtek večer v oblasti pod vrcholem Filipka. Po cestě k zásahu museli hasiči na své technice použít sněhové řetězy. „Příjezd hasičů k zásahu komplikovaly úzké a zledovatělé lesní cesty,“ sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

„Jednopodlažní rozestavěný srub o půdorysu přibližně deset krát deset metrů byl v době příjezdu prvních jednotek na místo události zcela zasažen plameny,“ uvedl mluvčí.

Hasiči zajistili odpojení elektřiny, požár dostali pod kontrolu po 15 minutách. S dohašováním ohnisek jim pomáhal bagr, který stavbu rozebíral. „Vyšetřovatel předběžně odhadl výši škody na čtyři miliony korun, příčina vzniku je v šetření,“ zakončil Kozák.

Zase Návsí

Jen o pár hodin později, v pátek ráno, jeli hasiči do Návsí opět. Pro změnu vytahovali po nehodě osobní auto, které spadlo ze srázu. „Hasiči museli ze seatu vyprostit zraněného řidiče středního věku, pak přijel hasičský vyprošťovací speciál z Frýdku-Místku, který přeložil havarované auto na vozidlo odtahové služby,“ podotkl mluvčí Petr Kůdela.

VIDEO: Mohutný požár vrakoviště v Ostravě z května loňského roku.

Video
délka: 04:06.08

V Ostravě hasiči zdolávají mohutný požár vrakoviště. HZS Moravskoslezský kraj

Fotogalerie
9 fotografií